۴۰۰۰ کلاس درس هدیه دولت به دانش آموزان در چهل و پنجمین بهار پیروزی انقلاب

آیین بهره‌برداری همزمان از ۹۵۰ فضای آموزشی و پرورشی در سراسر که براساس برنامه ریزی انجام شده قرار بود با حضور رییس جمهوری در شهرستان بشاگرد برگزار شود به دلیل شرایط نامساعد جوی با حضور رضامراد صحرائی – وزیر آموزش و پرورش – از محل مدرسه شبانه روزی شهید ذاکر گوهران بشاگرد برگزار و ۴۰۰۰ کلاس درس در دهه فجر به دانش آموزان هدیه داده شد.

به گزارش ایسنا رضامراد صحرایی در سخنان کوتاهی ضمن اعلام مراتب سلام ‌و درود رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد در اولین فرصت این دیدار صورت پذیرد.

وی با اشاره به اولویت قرار دادن رفع مشکلات آموزشی در بشاگرد اظهار کرد: به زودی دو هنرستان فنی و حرفه ای شبانه روزی دخترانه و پسرانه در بشاگرد ساخته می‌شود و به بهره برداری خواهد رسید. بیشترین دانش آموزان مدارس شبانه روزی در کشور به شهرستان بشاگرد اختصاص دارد ولی متاسفانه در دوره های گذشته نسبت به مدارس شبانه روزی بی مهری های زیادی شده است و با اینکه در دولت سیزدهم سرانه هنرستانها را ۲.۵ برابر افزایش دادیم ولی بازهم این سرانه کم و جوابگوی نیازهای دانش آموزان نیست که در آینده ای نزدیک به سرانه اختصاصی مدارس شبانه روزی اضافه خواهیم کرد.

صحرایی از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه تجهیزات فضاهای آموزشی و پرورشی شهرستان بشاگرد خبر داد و تاکید کرد: بخشی از این اعتبار که در بهمن ماه تخصیص خواهد یافت. در توسعه تجهیزات آموزشی، پرورشی و ورزشی هنرستانهای ضمیمه و روستا مرکزی استفاده می شود.

وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم با اشاره به وجود مدارس فرسوده در بشاگرد یادآور شد: بسیاری از ساختمان های مدارس بشاگرد مقاوم نیستند که در قالب طرح شهید عجمیان در دولت سیزدهم با همراهی گروه های جهادی و مردمی این مراکز را بهسازی و نوسازی خواهیم کرد.

صحرایی اضافه کرد: در دولت سیزدهم تمامی پروژه های نیمه تمام مدارس تکمیل می‌شود و به بهره برداری خواهد رسید. یکی از اولویت های اصلی تکمیل پروژه های خبری است که در دولت قبل ناتمام رها شده اند.

وی تصریح کرد: محرومیت زدایی و ایجاد عدالت در دستور کار ویژه دولت سیزدهم قرار دارد و افتتاح یک پنجم از پروژه های آموزشی کل کشور در هرمزگان گواهی روشن بر این امر است.

صحرایی ادامه داد: طی فرایند استخدامی جدید آموزش و پرورش ۲۵۰ نفر معلم به بشاگرد اختصاص یافته است و قول می دهیم که این تعداد با اولویت  داوطلبان بشاگردی جذب شوند تا کمبود معلم در این منطقه مرتفع شود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین خاطر نشان کرد:کلنگ های زیادی در گذشته زده شده است که این دولت مصمم است این  پروژه های نیمه تمام را تکمیل کند.

صحرایی در بخش دیگری از سخنانش اظهارکرد: توجه  ویژه رییس جمهوری به شهرستان بشاگرد بی سابقه و مایه مباهات است که رییس جمهوری کشور نقطه تمرکز خود را منطقه محروم کشور قرار می دهد. قوی شدن منطقه محروم یک راهبرد ویژه مدیریتی است. او برای حضور در بین شما اصرار داشت که به دلیل شرایط نامساعد جوی این امکان فراهم نشد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه در آیین بهره برداری همزمان از ۹۵۰فضای آموزشی و پرورشی در سراسر کشور که از مسیر مجازی به بشاگرد متصل شده  و قرار بود با فرمان رییس جمهوری دولت سیزدهم ۴۰۰۰کلاس درس در دومین روز فجر ۴۵ به دانش آموزان هدیه داده شود، حضور یافت.

 وی با بیان اینکه عدالت موتور محرکه برای تمام فعالیت‌هاست، افزود:  این موضوع که این دولت قریب به 6750 مدرسه به دانش آموزان تقدیم کرده نشان از تلاش شبانه روزی دولت برای تحقق عدالت است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین تصریح کرد: رییس جمهوری از خیرین که درانقلاب مدرسه سازی نقش داشتند قدردانی ویژه ای کرده است. در این دولت ۳۱ هزار و ۸۷۷ کلاس درس در راستای عدالت آموزشی به دانش آموزان تقدیم شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صحرائی با اشاره به اینکه  ۴۱ هزار میلیارد تومان سهم ما از منابع دولت و خیرین برای ساخت این فضاهای آموزشی است، خاطر نشان کرد: بیش از ۶۰ درصد این پروژه ها در روستاها بوده که نشان می دهد فرزندان روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته  در کانون توجه دولت هستند.
انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402111309710/%DB%B4%DB%B0%DB%B0%DB%B0-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D9%87%D9%84-%D9%88-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C