پذیرفته‌شدگان دکتری برای مصاحبه علمی چه مدارکی همراه داشته باشند؟

همزمان با اعلام فهرست اسامی معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت پذیرش مقطع دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۲، مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه علمی و سنجش عملی داوطلبان اعلام شد.

به گزارش ایسنا، داوطلبانی که بر اساس کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۲ مجاز به انتخاب رشته شدند و کدرشته محل‌های انتخابی خود را ثبت کردند، می‌توانند کارنامه نتیجه انتخاب رشته خود را در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مشاهده کنند.

همچنین داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مذکور در کدرشته محل‌های انتخابی خود نمره علمی لازم را کسب کردند، می‌توانند به دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی مورد نظر برای انجام مصاحبه مراجعه کنند.

داوطلبان معرفی شده به مصاحبه برای شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی با مراجعه به لینک مربوطه در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان، از ۶ خردادماه تا ۲۱ تیرماه ۱۴۰۲ فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت کنند.

مدارک لازم برای مرحله مصاحبه

۱- مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات

متقاضیانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد و یا دکتری حرفه‌ای بوده و حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل می‌شوند (گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه ۷۴ دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در صفحه ۱۶۷ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی) را همراه داشته باشند.

۲- مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات

آن‌دسته از متقاضیانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته هستند، علاوه بر مدرک کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی را نیز ارائه کنند.

کسانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک فوق نیستند، لازم است گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

۳- شناسنامه یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان.

۴- گواهی عضویت در هیات علمی «رسمی- قطعی» یا «رسمی- آزمایشی» دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد؛ برای آن‌دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده کرده‌اند.

همچنین مربیان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی باید واجد شرایط مطابق توضیحات صفحه‌های ۱۰ و ۱۱ دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری باشند.

مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی‌نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی این دانشگاه امکان بهره‌مندی از این سهمیه را دارا هستند.

۵- تمامی مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.

۶-سایر مدارک و مستنداتی که از سوی دانشگاه‌ها اعلام می‌شود.

با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت متبوع ممکن است تغییراتی در ظرفیت‌های بعضی از کدرشته‌محل‌ها انجام شود، بنابراین تعداد قبولی، بر اساس ظرفیت نهایی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402022918374/%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%AF