هرچه پولدارتر، تحصیل در دانشگاه‌ بهتر

بررسی‌های جدید آمریکایی‌ها نشان می‌دهد که احتمال حضور فرزندان خانواده‌های ثروتمند در دانشگاه‌های برتر، دو برابر بیشتر از سایر داوطلبان است.

این مطالعه نشان داد که حضور در یکی از موسسات آموزشی برتر اثرات طولانی‌مدت برای داوطلبان دارد. به عنوان مثال افزایش شانس آنها برای رسیدن به افراد با ۱درصد درآمد بالا، تقریباً دو برابر شدن احتمال حضور در یک دانشگاه برتر و سه برابر شدن شانس آنها برای استخدام در یک شرکت معتبر. 

در این مطالعه آمده است: تفاوت فاحش در شیب پذیرش بر اساس درآمد والدین بین مؤسسات دولتی و خصوصی منتخب نشان می‌دهد که کالج‌های خصوصی منتخب ممکن است ظرفیت تغییر ترکیب بدنه دانشجویی خود را با تغییر شیوه‌های پذیرش انجام داده باشند. 

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌ان، یک مطالعه جدید توسط محققان آمریکایی نشان می‌دهد که احتمال حضور در دانشگاه‌های برتر، در بین فرزندان خانواده‌هایی که در یک درصد برتر از نظر مالی قرار دارند، بیش از دو برابر، بیشتر از خانواده‌های طبقه متوسط است. 

انتهای پیام 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402050402457/%D9%87%D8%B1%DA%86%D9%87-%D9%BE%D9%88%D9%84%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1

این مطالعه ۱ درصد درآمد برتر را به عنوان درآمدی با مبلغی بیش از ۶۱۱ هزار دلار تعریف کرد.

این تحقیق توسط “Opportunity Insights” گروهی از محققان هاروارد و تحلیلگران سیاسی انجام شد که نابرابری اجتماعی را مطالعه می کنند. 

از آنجایی که شغل‌های مدیریتی در ایالات متحده توسط فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر اداره می‌شود، محققان ادعا می‌کنند که مدارس می‌توانند با تغییر سیاست‌های پذیرش، طیف رهبران آینده کشور را متنوع کنند.

محققان در این مطالعه، هشت دانشگاه آیوی لیگ، علاوه بر دانشگاه‌های استنفورد، MIT، دوک و دانشگاه شیکاگو را مورد بررسی قرار دادند.

محققان در این مطالعه از فرم‌های مالیاتی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۵ میلادی و نمرات آزمون‌های ورود به دانشگاه از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۵ میلادی استفاده کردند.

آیوی لیگ یک مجموعه متشکل از معروف‌ترین گروه دانشگاه‌های خصوصی کشور آمریکا است. این گروه متشکل از ۸ دانشگاه پرآوازه خصوصی است.