مهلت ثبت‌نام در «جشنواره جوان خوارزمی» تا آخر خرداد/ تسهیلات ورود رتبه‌های ۱ تا ۳ به دانشگاه

– شرکت‌کنندگان در جشنواره باید تا پایان خرداد ( سال تحصیلی) دانش‌آموز یا هنرجوی واحدهای آموزشی دولتی یا غیر دولتی روزانه یا بزرگسال وزارت آموزش و پرورش باشند. داوطلبان آزاد مجاز به شرکت در این جشنواره نیستند.

لازم به ذکر است دانش‌آموزان می‌توانند ابتدا اقدام به ثبت مشخصات خود و پرداخت هزینه ثبت‌نام (ثبت‌نام اولیه) کنند و مستندات طرح خود را در فرصت دیگری  (تا سی و یکم خردادماه سال تحصیلی) در سامانه جشنواره بارگذاری کنند.

–  ثبت‌نام و ارائه مدارک تماماً از طریق سامانه مذکور انجام می‌شود و طرح‌هایی که به صورت فیزیکی یا از سایر طرق ارسال شوند مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

– ستاد جشنواره هر ساله در صورت هر گونه تغییری در شرایط ثبت نام و شرکت در جشنواره در زمان مناسب اطلاع رسانی می‌کند.

 براساس شیوه‌نامه ارائه تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به برگزیدگان جشنواره‌های خوارزمی، حداقل سهم در طرح برای استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان ۲۰ درصد است.

 امتیازات ورود به دانشگاه

به موجب این شیوه‌نامه، شناسایی، معرفی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزی کشور در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری، آشنایی دانش‌آموزان با پژوهش و شیوه‌های خلاق در حل مسئله، ایجاد زمینه‌های لازم پرورش، رشد و شکوفایی استعدادها، توسعه و تعمیق روحیه پژوهش و نوآوری در بین آنان، ترویج فرهنگ نوآوری و کاربردی کردن نتایج تحقیقات و کارآفرینی دانش‌بنیان در میان دانش‌آموزان به عنوان اهداف برگزاری این جشنواره ذکر شده است.

 شرایط و ضوابط ثبت‌نام

  تسهیلات بنیاد ملی نخبگان
 

همه دانش‌آموزان و هنرجویان دوره دوم متوسطه نظری، فنی و حرفه‌ای، کاردانش و استثنایی می‌توانند در جشنواره جوان خوارزمی بخش (دانش‌آموزی) شرکت کنند.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای رتبه‌های اول تا سوم جشنواره جوان خوارزمی تسهیلاتی برای ورود به دانشگاه بعد از شرکت در آزمون سراسری در نظر گرفته است.
بر اساس «آیین‌نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر»  و همچنین «آیین‌نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان در دوره‌های کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ارشد» و سایر مصوبات مربوطه، رتبه‌های اول تا سوم جشنواره جوان خوارزمی در دوره‌های دانش‌آموزی یا کاردانی به شرط مشارکت حداقل ۵۰ درصد در دستاورد حائز رتبه، برای ورود به دوره تحصیلیِ بلافاصله بعدی (کارشناسی پیوسته و ناپیوسته)، در صورت شرکت در آزمون سراسری و کسب حدنصاب ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده گزینش آزاد در هر کدرشته محل، به تعداد ۱۰ درصد مازاد بر ظرفیت توسط سازمان سنجش آموزش کشور، به یکی از دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند.

مهلت ثبت‌نام در جشنواره جوان خوارزمی که از اول دی ماه سال تحصیلی آغاز شده است، سی و یکم خردادماه سال تحصیلی به پایان می‌رسد. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای رتبه‌های اول تا سوم جشنواره جوان خوارزمی تسهیلاتی برای ورود به دانشگاه بعد از شرکت در آزمون سراسری در نظر گرفته است.

به گزارش ایسنا، الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان شیوه‌نامه اجرایی جشنواره جوان خوارزمی (بخش دانش‌آموزی) را ابلاغ کرد.

شرایط بارگذاری ویدئوهای آثار ارسالی را می‌توانید از طریق کلیک بر روی این لینک مشاهده کنید.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402030201221/%D9%85%D9%87%D9%84%D8%AA-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D8%A2%D8%AE%D8%B1-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%B3%D9%87%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA

–  ضروری است کلیه علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در جشنواره جوان خوارزمی از تاریخ اول دی ماه سال تحصیلی لغایت سی و یکم خردادماه سال تحصیلی از طریق درگاه سامانه ثبت نام جشنواره جوان خوارزمی در نشانی kharazmi.sampad.gov.ir نسبت به ثبت‌نام طرح خود اقدام کنند.

پس از معرفی برگزیدگان از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره جوان خوارزمی، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به منظور بهره‌مندی از تسهیلات بنیاد نخبگان ضروری است با مراجعه به سامانه اطلاعاتی به نشانی www.sina.bmn.ir مشخصات و اطلاعات مربوط را ثبت کنند تا امکان بررسی درخواست آنان مطابق تسهیل مورد نظر فراهم شود.