معارفه سه معاون جدید وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش در آیین تودیع و معارفه معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزش ابتدایی و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت که انتصابات جدید یک تغییر در راستای اهتمام بیشتر در امور و شتاب به فعالیت‌هاست.

به گزارش ایسنا، رضامراد صحرایی، دراین مراسم ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: حاصل خیزی آینده کشور وابسته به بذری است که اکنون در آموزش و پرورش می کارد.

وی در ادامه افزود: معلمی یک توفیق الهی و فرصتی بی نظیر برای هر انسانی است که در تربیت انسانی‌های دیگر دخیل باشد و البته بتواند در آینده یک نسل اثرگذار باشد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر کار جهادی، تصریح کرد: در این دولت، اقدامات مهمی در راستای بهبود وضعیت و ارتقای کیفیت آموزش و البته با رویکرد تربیتی در مدارس کشور صورت گرفته است که نشان از توجه جدی دولت به آموزش و پرورش دارد.

وی در ادامه با اشاره به طرح‌ها و اقدامات معاونت پرورشی و فرهنگی، گفت: اجرای طرح فراگیر در راستای مدرسه‌ای شدن سند تحول، فعالیتهای قابل توجه تشکل‌های دانش آموزی و فعالیت‌های ماندگار سازمان دانش آموزی قابل تقدیر است.

صحرایی با تشریح برنامه‌های راهبردی معاونت آموزش ابتدایی، اظهارکرد: اجرای نظام دوری با نگاه به بهبود سازماندهی معلمان در مدارس، اجرای طرح شهید همت در راستای توانمندسازی معلمان دوره ابتدایی و طرح شهید محمودوند که در حوزه بازماندگان از تحصیل نیز مورد توجه است.

وی با اشاره به طراح های اجرا شده در حوزه سازمان آموزش و پرورش استثنائی، گفت: اقدام راهبردی جذب درمانگر، تلاش در بهبود وضعیت سنجش نوآموزان، تاسیس مراکز جامع توانبخشی و یا مدارس اوتیسم بحث مهمی بوده که در سازمان آموزش و پرورش استثنائی رقم خورده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع جلسه، اظهارکرد: انتصابات امروز یک تغییر در راستای اهتمام بیشتر در امور و شتاب به فعالیت ها صورت گرفته است که امیدواریم شاهد اقدامات مطلوبی در آینده نزدیک باشیم.

وی در پایان با اشاره به وظایف مهم وزارت آموزش و پرورش، گفت: اجرای سند تحول بنیادین و توجه به اینکه این دولت بهار تحقق سند است، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اجرای سیاست‌های کلی نظام در آموزش و پرورش و ماموریت‌های ابلاغی رئیس جمهور از جمله راهبردهای مهمی است که باید با تاکتیک‌های مطلوب انجام گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، لازم به ذکر است در این آئین، حجت السلام محمدحسین پورثانی به عنوان معاون پرورشی و فرهنگی، حمید طریفی حسینی به عنوان معاون آموزش ابتدایی و حجت الله الماسی به عنوان رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی منصوب و از زحمات اصغر باقرزاده و معصومه نجفی پازوکی تقدیر شد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402111611681/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4