عین اللهی: دانشگاهیان با کار جهادی و میدانی عقب ماندگی‌های تاریخی را جبران کنند

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه امروز ما به کار جهادی و میدانی مدیران نیاز داریم، گفت: دانشگاهیان و دانشمندان باید با کار جهادی و پیمودن راه‌های میانبر عقب ماندگی‌های تاریخی کشور را جبران کنند.

به گزارش ایسنا، عین اللهی در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با امام راحل با تأکید بر اینکه این دهه یادآور خاطرات، مجاهدت ها و ایثارگری های مردم در پیروی و همراهی با امام راحل است، گفت: هر کشوری برای خود یک تاریخی دارد که آن تاریخ مسیر و حرکت آن کشور را تعیین می کند. وقتی ما به تاریخ برمی گردیم باید ببینیم که آن تاریخ، تاریخی با اقتدار بوده یا با ذلت. البته گاهی در تاریخ نقاط سیاهی وجود دارد که بیانگر استسمار مردم آن کشور است؛ اما تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی کشور ما نماد آگاهی، اقتدار و عظمت برای ایران و مردم ما است.

وزیر بهداشت در ادامه تأکید کرد: ما در ۴۵ سال بعد از پیروزی انقلاب نقاط درخشان از تاریخ را مشاهده می کنیم و عکس امام نمایانگر درخشش تاریخی ماست؛ چرا که امام (ره) در تاریخ ما تحول آفرین بوده و قبل از این تاریخ اقتدار و این درخشش وجود نداشت.

عین اللهی همچنین با تأکید بر اینکه ایران در حوزه سلامت جزو کشورهای قوی در منطقه محسوب می شود، گفت: قبل از پیروزی انقلاب برای کارهای پیش پا افتاده پزشکی بیماران به خارج از کشور اعزام می‌شدند و ما از نظر پزشکی وابسته به خارج بودیم؛ اما امروزه به قدرتمندترین کشور در حوزه سلامت تبدیل شده ایم.

وزیر بهداشت با اشاره به تولید ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز در کشور خاطرنشان کرد: علیرغم تحریم های ناجوانمردانه، مردم ما در برابر این تحریم ها ایستاده و مقاومت کردند؛ به طوری که روز به روز دچار تحول بزرگ می شویم و حتی تحریم ها باعث شد که در بسیاری از حوزه ها به خودکفایی برسیم؛ به طوری که در حال حاضر ۴۰ درصد تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شود.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر در بسیاری از شاخص ها پیشرفت هایی به دست آوردیم و تهدیدهای دشمن باعث شد که ما در حوزه امنیت وضعیت بهتری پیدا کنیم. البته دانشگاه های علوم پزشکی، اساتید و دانشجویان در این حرکت استقلال طلبی نقش مهمی ایفا کردند و پیوند بین صنعت و دانشگاه به یک ضرورت تاریخی تبدیل شد.

عین اللهی خاطرنشان کرد: در دوره شیوع ویروس کرونا این ویروس به طور یکسان در همه کشورها پخش شد؛ اما ایران با قدرت توانست قله ها را فتح کند و تنها کشوری بودیم که شش نوع واکسن کرونا تولید کردیم و این بیانگر قدرت نرم ایران است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مردم ایران با تمام مشکلات و تحریم ها این انقلاب را حفظ کرده و راه آن را ادامه می دهند، گفت: امیدواریم در انتخابات پیش رو بتوانیم با حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی استقلالی که به دست آوردیم را حفظ کنیم.

وی یادآور شد: اخیر در پویش ملی سلامت از جامعه ۵۵ میلیون نفری که قرار بود افراد بالای ۱۸ سال در آن حضور داشته باشند، ۷۲ درصد جمعیت مردم یعنی ۴۶ میلیون نفر در این پویش شرکت کرد که این بیانگر اعتماد مردم به دولت است.

عین اللهی در پایان با تأکید بر اینکه امروز به کار میدانی و جهادی نیز نیاز داریم، گفت: دانشگاهیان و دانشمندان باید بیش از گذشته تلاش کنند، چرا که ما برای رسیدن به هدف به کار جهادی و راه های میانبر نیاز داریم تا بتوانیم عقب ماندگی های تاریخی خود را جبران کنیم.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402111511191/%D8%B9%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B9%D9%82%D8%A8-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C