ضرورت ایجاد زمینه برای گفت‌وگوهای علمی استادان دانشگاه‌های پکن و علامه طباطبائی

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی بر ضرورت ایجاد زمینه مناسب برای گفت و گوهای علمی میان استادان دو دانشگاه تاکید کرد و افزود: بدون تردید این گفت و گوها، زمینه فعالیت های پژوهشی مشترک و ارزشمندی را فراهم می کند. همچنین این دیدارهای دوجانبه امکان تقویت روابط را فراهم می‌سازد.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالله معتمدی در دیدار با  دکتر چانگ یو، رئیس شورای مطالعات بین الملل پکن و هیئت همراه، ضمن معرفی دانشگاه علامه طباطبائی و ظرفیت های آن، تأکید کرد: با توجه به سطح مناسب روابط دوستانه دو کشور، ضرورت دارد همکاری‌ها در زمینه روابط بین دانشگاهی گسترش یابد. 

وی با اشاره به همکاری های انجام شده بین سفارت چین و دانشگاه علامه طباطبائی، گفت: بخشی از کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد این دانشگاه به منظور در اختیار گرفتن کتاب های چینی برای استادان و دانشجویان، اختصاص یافته است. 

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی بر ضرورت ایجاد زمینه مناسب برای گفت و گوهای علمی میان استادان دو دانشگاه تاکید کرد و افزود: بدون تردید این گفت و گوها، زمینه فعالیت های پژوهشی مشترک و ارزشمندی را فراهم می کند. همچنین این دیدارهای دوجانبه امکان تقویت روابط را فراهم می‌سازد. 

در ادامه دکتر چانگ یو، رئیس شورای مطالعات بین الملل پکن نیز به معرفی دانشگاه مطالعات پکن و ظرفیت های آن پرداخت و گفت: این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های مطرح چین در زمینه آموزش زبان های خارجی، گردشگری، اقتصاد، تجارت، اطلاع رسانی و بازرگانی است. در این دانشگاه 29 زبان تدریس می‌شود و با توجه به اهمیت آموزش زبان فارسی، نیاز به تبادل استاد و دانشجو در زمینه آموزش زبان فارسی و چینی احساس می شود.

وی همچنین به اهمیت آموزش زبان فارسی اشاره کرد و خواستار تبادل استاد و دانشجو در زمینه آموزش زبان فارسی و چینی شد.

به منظور توسعه همکاری های مشترک آموزشی و پژوهشی، با دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار که با حضور دکتر داود حسین پور، معاون پژوهشی دانشگاه، دکتر عباسعلی وفایی، رئیس دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، دکتر جلال الدین فرجی، مدیر همکاری های علمی و بین المللی، دکتر یوگانگ مدیر همکاری های بین المللی و تعاملات بین المللی دانشگاه مطالعات بین الملل پکن، دکتر گانگ لینمنگ، معاون اجرایی اداره روابط عمومی مطالعات بین الملل پکن، دکتر لی منگ بو، رئیس دانشکده مطالعات خاورمیانه و مطالعات بین الملل پکن، دکتر هویوجیانگ، رئیس دانشکده مطالعات خاورمیانه مطالعات بین الملل پکن و دکتر کیوونداگ، استاد گروه زبان فارسی مطالعات بین الملل پکن برگزار شد، دو طرف درباره موضوعات مختلف علمی و پژوهشی، بحث و تبادل نظر کردند.

دکتر فرجی رئیس دانشکده مطالعات خاورمیانه و مطالعات بین الملل پکن نیز در سخنانی گفت: آموزش زبان فارسی یکی از رشته های مهم و پرتقاضا در دانشگاه مطالعات خاورمیانه و مطالعات پکن است که آموزش این رشته از سال 2017 آغاز شده است. تبادل استاد و دانشجو، آشنایی دانشجویان خارجی برای گسترش فرهنگ، زبان و شهرسازی چین از جمله موارد مهم است که امیدواریم با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی انجام شود.

دکتر فرجی نیز با اشاره به وجود رشته جهانگردی در دانشگاه علامه طباطبائی گفت: این دانشگاه از دانشگاه های پیشرو در آموزش متخصصان گردشگری در ایران است و دانشجویان این دانشگاه، سال گذشته موفق به کسب مدال طلای جهان در رقابت های گردشگری شدند. 

در پایان جلسه یاداشت تفاهم همکاری مشترک آموزشی و پژوهشی به امضای رئیس دانشگاه علامه طباطبائی و رئیس شورای مطالعات بین الملل پکن رسید.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402030201057/%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%81%D8%AA-%D9%88%DA%AF%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%DA%A9%D9%86