شرایط پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه خوارزمی اعلام شد

دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی، فرصت خواهد داشت مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش می باشد به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد. برای مقاله خارجی، داشتن شماره DOI شرط پذیرش قطعی مقاله می باشد.

هر گونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصرا از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی ir.ac.khu.www صورت می پذیرد، لذا به داوطلبان توصیه می شود به منظور اطلاع از اسامی افراد دعوت شده به مصاحبه، زمان و مکان برگزاری مصاحبه و یا هرگونه نکته الزم، اطلاعیه های مربوطه را از طریق سایت دانشگاه به طور منظم پیگیری نمایند.

دانشجویان پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی نیز امکان شرکت در فراخوان را دارند. اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد مطابق با جدول رشته ها می باشد.

متقاضیان باید جهت ثبت نام الکترونیکی از تاریخ تا ۲۰ اردیبهشت با مراجعه به نشانی اینترنتی ir.ac.khu.golestan://https نسبت به انجام ثبت نام و ارسال مدارک اقدام کنند.

شرکت در فراخوان و داشتن شرایط و دعوت شدن به مصاحبه به منزله پذیرش نهایی نمی باشد. پذیرش نهایی بعد از اعلام اسامی پذیرفته شده ها توسط دانشگاه به سایت سازمان سنجش و تائید نهایی این سازمان و همچنین تائید صلاحیت عمومی متقاضی توسط دفتر گزینش دانشجو وزارت علوم می باشد.

داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند.

پذیرش دانشجویان به صورت مشروط بوده و پس از تایید سازمان سنجش و مراجع ذی صلاح قطعی می شود.

متقاضیانی که فاقد مدرک زبان هستند، می توانند در این فراخوان شرکت نمایند لیکن امتیاز مدرک زبان را کسب نخواهند کرد.

دانشگاه خوارزمی تاکید کرد؛ بدیهی است تاریخ اعلام شده برای ثبت نام تا ۲۰ اردیبهشت ماه جاری به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و ثبت نام های پس از تاریخ یاد شده مورد بررسی قرار نمی گیرد. 

متقاضیانی که هنوز دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستند مشروط به اینکه تا تاریخ ۳۱/۶/۱۴۰۲ فارغ التحصیل شوند می توانند از تسهیلات فوق استفاده نمایند در غیر این صورت پذیرش آنها لغو خواهد شد.

 ارائه یک نسخه از پایان نامه و نیز نسخه اصل سوابق کلیه فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

متقاضیان دکتری تخصصی (D.Ph )بدون آزمون دانشگاه خوارزمی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ تا ۲۰ اردیهشت ماه جاری می توانند در این رشته ها ثبت نام کنند.

بنابراین چنانچه دانشگاه برای اعتبار سنجی مجالت و مقالات، مستندات بیشتری را طلب نماید، داوطلب موظف است مدارک الزم را ارائه نماید ضمن آنکه مقاالت خارجی اعم از ISI و SCOPUS و …. نباید در لیست سیاه وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار داشته باشند، در این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

در صورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی داوطلب در هر مرحله ای از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دانشگاه خوارزمی اعلام کرد؛ بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ ،در رشته های مشخص بدون شرکت در آزمون، دانشجوی دکتری می پذیرد.

لذا خواهشمند است از هرگونه تماس تلفنی و یا مراجعه غیر ضروری به دفتر استعدادهای درخشان جدا خودداری نماید.

هر داوطلب فقط مجاز به انتخاب یک رشته/گرایش دکتری است.

دانش آموختگان دانشگاه های پیام نور، آزاد، غیر انتفاعی، دوره های مجازی، نیمه حضوری و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند.

با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد.

طول دوره تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۵ نیم سال باشد.کسب حداقل ۷ امتیاز از بخش امتیازات پژوهشی در زمان بررسی مدارک الزامی عنوان شده است.

در صورت انصراف فرد پذیرفته شده، تعیین جایگزین فقط با تایید دانشکده و گروه مربوطه و کمیته معاونت آموزشی دانشگاه و با شرط کسب امتیاز الزم امکان پذیر خواهد بود.

پذیرش نهایی داوطلب به طور همزمان از طریق چند دانشگاه و سازمان سنجش آموزش کشور مجاز نیست، مضافا آن که داوطلب نمی تواند بطور همزمان توسط چندین دانشگاه درخواست پذیرش قطعی نماید. 

این افراد در صورت پذیرش و قبولی نهایی، باید تا قبل از آزمون جامع دکتری، مدرک زبان معتبرخود را با کسب حد نصاب الزم مطابق با ضوابط و مقررات دانشگاه، ارائه کنند.

مجلات دارای سایر نمایه های معتبر بین المللی، معتبر محسوب نشده و در هر مورد نیازمند مستندات الزم در مورد کیفیت مجله و فرآیند داوری و بررسی های بیشتر است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402020603083/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF

داشتن حداقل یک مقاله علمی و پژوهشی یا ISI مستخرج از پایان نامه چاپ شده یا دارای گواهی معتبر چاپ دارای شماره و زمان چاپ مقاله، چنانچه متقاضی هنوز موفق به دفاع از پایان نامه خود نشده، مقالات ارائه شده باید در جهت رشته دانشجو باشد.

پذیرش برای ورود به دوره تحصیلی دکتری بدون آزمون دانشگاه خوارزمی، صرفا از بین دانش آموختگان دانشگاه های دولتی معتبر و از بین پردیس های خود گردان صرفا پردیس خود گردان دانشگاه خوارزمی انجام خواهد گرفت.

دانش آموختگان دارای میانگین کل ۱۶ و یا بالاتر در مقطع کارشناسی برای تمامی رشته، دانش آموختگان دارای میانگین کل ۱۷ و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد برای تمامی رشته ها و دفاع از نمره پایان نامه با درجه عالی و خیلی خوب بین نمره ۲۰ -۱۸ می باشند، تاریخ فراغت از تحصیل کارشناسی ارشد متقاضی باید از تاریخ اول شهریور ۱۴۰۰ به بعد باشد.

تغییر رشته و گرایش پس از قبولی و کسب پذیرش به هیچ عنوان امکانپذیر نخواهد بود.

 داشتن حداقل معدل ۱۶ کارشناسی حداکثر یک نمره پایین تر از حد نصاب تعیین شده قابل قبول می باشد.

شرایط داوطلبان دکتری بدون خوارزمی