سیستمی کردن روند اخذ ویزا و درخواست اقامت دانشجویان بین المللی

وی دریافت اقامت سالانه از وزارت علوم و ورود و خروج اجباری را یکی از مشکلات دانشجویان بین المللی دانست و گفت: در این زمینه با مذاکره با چندین کشور از جمله سوریه و سوریه موفق به حل این مشکل شده ایم. لبنان در طول مطالعه حل شود.

معاون وزیر علوم افزود: همچنین پیگیر رفع مشکلات مربوط به صدور کد کامل برای دانشجویان بین المللی هستیم که تحقق آن منوط به داشتن مجوز اقامت است و در حال هماهنگی با مراجع ذیصلاح در این زمینه هستیم. این رابطه .

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402010702579/%D9%BE%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تلاش می کنیم تا پایان ماه جاری خدمات مذکور را به تمامی استان ها تعمیم دهیم تا تمامی دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در کشور از تسهیلات ایجاد شده بهره مند شوند.

داداش پور ادامه می دهد: موضوع مهلت 15 روزه خروج قطعی دانشجویان تحصیلات تکمیلی; در اختیار سازمان امور دانشجویی نیست و مصوبه مجلس است و باید بر اساس مبانی قانونی آن را حل کنیم. .

داداش پور گفت: پیگیر نظام مند شدن فرآیندهای درخواست ویزا و اقامت برای دانشجویان بین المللی هستیم که قبلا به روش سنتی انجام شده است و به زودی این موضوع به طور کامل محقق خواهد شد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در بازدید از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و دیدار نوروزی با دانشجویان خارجی، بر حل مشکلات دانشجویان خارجی تاکید کرد و گفت: فرآیندهای اخذ را نظام‌مند کنید. ویزا و درخواست اقامت برای دانشجویان بین المللی ما به صورت سنتی پیگیر هستیم و به زودی این موضوع به طور کامل محقق خواهد شد.

داداش پور ادامه داد: اکنون در 6 استان از جمله قزوین دانش آموزانی از کشورهای سوریه، عراق، لبنان و یمن می توانند در حین تحصیل اقامت کنند و این دانش آموزان سالی چهار بار می توانند وارد و خارج شوند.

معاون وزیر علوم همچنین گفت: امکان اضافه شدن یک سال تحصیلی نیم ساله (یک ترم) به دانشجویان خارجی که در ترم های تعیین شده تحصیل خود را به پایان نرسانده اند نیز وجود دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر هاشم داداش پور در حاشیه بازدید از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و دیدار نوروزی با دانشجویان خارجی، اظهار کرد: وی به مدت یک سال و نیم به عنوان معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان حضور داشت. برای خدمت به این صنف تعیین شده است.” و در این مدت سعی کردم جلسات متعددی با دانشجویان بین المللی به ویژه در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) داشته باشم تا مشکلات این دانشجویان را بشناسم و آنها را حل کنم.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)؛ در پایان این نشست دانشجویان خارجی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به ارائه مسائل، مشکلات و مطالبات خود پرداختند.

معاون وزیر علوم گفت: برای سایر دانشجویان خارجی از جمله افغانستان نیز از سال دوم اقامت سه ساله در طول تحصیل صادر می شود و می توانند بدون مشکل وارد و خارج شوند.