راه‌اندازی و توسعه رشته «حمل و نقل»

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: رشته حمل و نقل در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر این حوزه راه‌اندازی شده که با همکاری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اکنون در حال توسعه و آموزش است.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در آئین انعقاد تفاهم‌نامه توسعه رشته حمل و نقل با سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، ضمن تبریک ایام گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، افزود: تربیت نیروی انسانی ماهر با همکاری دستگاه‌های مختلف وابسته به فراهم سازی امکان جذب و اشتغال فارغ التحصیلان آن حوزه دارد که باید به آن توجه ویژه کرد.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به دستاوردهای توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تصریح کرد: پیشرفت در عرصه‌های اقتصادی، بهبود وضعیت بازار کار و البته مسئله ازدواج جوانان با توجه به توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور و آموزش مهارت و تامین شغل در آینده برای هنرجویان ممکن می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت راه‌اندازی هنرستان‌های جوار گفت: طرح توسعه هنرستان‌های جوار با بهره‌برداری از ظرفیت صنایع، کارخانجات، اتحادیه‌ها و موارد دیگر، اولویت مهم معاونت آموزش متوسطه است تا آموزش در محیط واقعی کار محقق شود.

عضو شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به توسعه رشته حمل و نقل، افزود: توسعه رشته حمل و نقل با نگاه ویژه به آمایش سرزمینی با وجود همکاری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در حوزه‌های آموزشی و پشتیبانی ممکن خواهد شد.

وی با اشاره به تفاهم نامه، اظهارکرد: اکنون در ۸ استان و ۱۱ منطقه رشته حمل و نقل به ۴۸۰ هنرجو با همکاری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آموزش داده می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، کاظمی در پایان گفت: در نظر گرفتن اولویت‌های جذب در آزمونهای استخدامی و سایر شرایط اشتغال برای فارغ التحصیلان رشته حمل و نقل در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مسئله مهمی است که باید با تعامل و همکاری صورت گیرد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402111612076/%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AD%D9%85%D9%84-%D9%88-%D9%86%D9%82%D9%84