دعوت سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر از متخصصان برای همکاری در حوزه فناوری‌های نوظهور

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر از متخصصان و صاحبنظران کشور برای همکاری با این دانشگاه در حوزه فناوری‌های نوظهور تاکید کرد و گفت: برای توسعه اقتصاد دیجیتال و ایجاد بسترهای مرتبط، بروز رسانی محتوای درسی، روش های ارزیابی نوین، تعریف پایان نامه های دانشجویی، بازتعریف شاخص‌های دانش آموختگان و مهارت‌های تدریس اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ایسنا؛ علیرضا رهایی در اولین نشست تخصصی ” فناوری های نوظهور بایدهای مولدسازی در آموزش عالی” به تشریح دستاوردهای دانشگاه صنعتی کشور به عنوان قطب علمی هوشمندسازی اشاره کرد و گفت: ما در این دانشگاه با بهره مندی از نیروهای متخصص و توانمند و حسب تفاهم نامه مشترک با نیروهای مسلح درحال تدوین سندملی هوش مصنوعی هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: برای توسعه اقتصاد دیجیتال و ایجاد بسترهای مرتبط، بروز رسانی محتوای درسی، روش های ارزیابی نوین، تعریف پایان نامه های دانشجویی، بازتعریف شاخص های دانش آموختگان و مهارت های تدریس اجتناب ناپذیر است. بر این اساس رفع موانع و شتاب دهی مولدسازی در آموزش عالی را یکی از محورهای اصلی نشست فوق ذکر کرد.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن دعوت از کلیه صاحب نظران و متخصصین برای همکاری با این دانشگاه درعرصه فناوری های نوظهور تاکید کرد: اولین اجلاس سراسری همزمان با روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی با میزبانی دانشگاه و حضور مسئولان عالی رتبه برگزار و در این اجلاس مقرر است نسبت به گفتمان سازی در این خصوص پرداخته شود.

در ادامه این نشست لطف اله سیاهکلی رییس فراکسیون فضای مجازی و رسانه مجلس با اشاره به ضرورت ارائه تعریف روشن و دقیق از مفاهیم اقتصاد دیجیتال گفت: دانشگاه‌ها برای این موضوع باید برنامه ریزی کنند. سیاهکلی رییس کمیته هوافضا، دانش بنیان و فناوری‌های نوین مجلس شورای اسلامی گفت‌: در مولدسازی لازم است امنیت سرمایه و تسهیل‌گران را با تدوین و قوانین صحیح تامین کنیم. بر این اساس  دانشگاه ها موضوعات پایان نامه ها را در جهت تبیین و حل مسائل اقتصاد دیجیتال هدایت کنند. وی افزود: فضای مجازی به بستری گفته می شود که زمان و مکان را به حداقل نزدیک و یک عرصه جدید زندگی برای ما ایجاد نموده که بهره‌وری انسان را افزایش می دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به ضرورت تعریف روشن و دقیق مفاهیم اقتصاد دیجیتال اشاره و تاکید کرد: دانشگاه ها برای این موضوع باید برنامه ریزی کنند. همچنین محمد جواد صدری مهر، دستیار ویژه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان نیز عنوان کرد: مولفه‌های زمان و مکان متغیرهای اصلی اقتصاد هستند که با گذر از اقتصاد سنتی به اقتصاد دیجیتال و پلتفرمی، زمان و مکان دارای مفاهیم و مقیاس های جدیدی شده اند و شکل و ماهیت دارایی و سرمایه تغییر کرده و نیاز به باز تعریف و تبدیل دارد.

مدیرکل دفتر توسعه زیرساخت های زیست بوم نوآوری به نهاد سازی معاونت جهت ایجاد زیرساخت ها و بسترهای جدید در کشور اشاره و تاکید کرد: موضوع تحول دیجیتال و هوشمند سازی یکی از اولویت های جدی می باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ اولین نشست تخصصی ” فناوری های نوظهور بایدهای مولدساری در آموزش عالی” با حضور دانشگاهیان، فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فعالان بخش خصوصی و مدیران صمت در محل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور برگزار شد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402111007324/%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%A8%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1