دستورالعمل ثبت نام پذیرفته‌شدگان دکتری دانشگاه پیام‌نور اعلام شد

۱- با توجه به شرایط خاص و زمان محدود برای انجام مصاحبه اکیداً توصیه می شود داوطلبان گرامی در روز و ساعت اعلام شده از طرف مرکز مجری، آمادگی لازم برای حضور در جلسه را داشته باشند  تا از همپوشانی با مصاحبه های بعدی جلوگیری بعمل آید.

ضروری است داوطلبان با انتخاب درگاه پرداخت، نسبت به واریز مبلغ یک میلیون و ۸۹۳ هزار ریال هزینه مصاحبه، اقدام نمایند.

تبصره: مطابق با بند۳ بخشنامه شماره ۲۰۵۸۱ مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۵سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبانی که برای مصاحبه به چند کدرشته محل در یک موسسه معرفی شده‌اند. می‌بایست در صورت انجام مصاحبه جداگانه برای هر کد رشته محل، هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند.

مدارک مربوط به آزمونهای زبان انگلیسی ( با اعتبار حداقل ۲ سال) در صورت وجود، مانند: (MSRT)، (ETPNU)، (MCHE)، (IELTS)، (TOEFL PBT)، (TOEFL IBT)،(TOEFL CBT)،(TOLIMO)

۶- در پایان لازم است داوطلبان پس از بررسی دقیق مراحل ثبت نام و واریز هزینه مصاحبه، نسبت به بارگذاری کامل مدارک اطمینان حاصل نمایند.

در هنگام بارگذاری مستندات، به موارد اشاره شده از جمله فرمت و حجم پیشنهادی برای ارسال مدارک، دقت لازم بعمل آید. (فرمت فایل ترجیحاّ JPG و حداکثر حجم فایل ارسالی ۵۰۰ کیلو بایت).

کارت پایان خدمت و یا گواهی وضعیت نظام وظیفه عمومی ویژه برادران.

تبصره دو : استفاده از سهمیه مربیان بر اساس مفاد مندرج در صفحه شماره ۱۰ راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره ۲) سال ۱۴۰۲ مختص اعضاء محترم هیأت علمی رسمی آزمایشی  و رسمی قطعی تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی می باشد.

تصاویر مدارک مورد نیاز که در سامانه قابل بارگذاری است، به شرح ذیل اعلام می شود:

دستورالعمل ثبت نام برگزاری مرحله دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری در سامانه صبا (سامانه مصاحبه دوره دکتری دانشگاه پیام نور) اعلام شد.

ثبت نام برای فرم صلاحیت عمومی مربوط به سازمان سنجش، داوطلب را از ثبت نام در این مرحله بی نیاز نمی کند. مبلغ ثبت نام به عنوان هزینه مصاحبه و بررسی مدارک بوده و غیر قابل استرداد می باشد.

عکس پرسنلی جدید.

۵-در صورت احراز هرگونه مطالب خلاف واقع در مدرک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحله ای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه تحصیل وی جلوگیری و پیگیری قانونی به عمل خواهد آمد.

داوطلبان گرامی با ورود به سامانه مصاحبه، با استفاده از کد ملی به عنوان نام کاربری و شماره داوطلبی  به عنوان کلمه عبور، نسبت به  ثبت نام و بارگذاری مدارک خود، اقدام نمایند. ثبت نام اینترنتی از طریق سامانه، ضروری و عدم ثبت نام به معنای انصراف از شرکت در مرحله دوم آزمون، می باشد.

مدارک تحصیلی اعم از کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای با قید معدل (دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته ملزم به ارائه مدرک کاردانی و کارشناسی  با “قید معدل” یا ریز نمرات دارای معدل، می باشند.)

تبصره سه : مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، امکان بهره مندی از این سهمیه را دارا می باشند.

حکم کارگزینی و موافقت نامه محل خدمت برای ادامه تحصیل در دوره دکتری، مخصوص متقاضیان استفاده از سهمیه مربیان.

یادآور می‌شود پذیرش داوطلب منوط به ثبت نام در سامانه مصاحبه بوده و در روز مقرر صرفا از افرادی مصاحبه بعمل خواهد آمد که مدارک خود را قبلا، بارگذاری نموده اند.

۳- از آنجائیکه در زمان مصاحبه ممکن است اساتید نیاز به ارائه مدارکی از سوی داوطلب داشته باشند، همراه داشتن اصل کلیه مدارک پژوهشی و آموزشی بارگذاری شده در سامانه در زمان مصاحبه، الزامی است.

۲- داوطلب لازم است یک ساعت قبل از شروع جلسه مصاحبه در محل برگزاری حضور داشته باشد تا قبل از شروع جلسه، هماهنگی‌های لازم توسط کارشناسان مربوطه صورت پذیرد. حضور در ساعات دیگر باعث اختلال در نظم و عدم تمرکز تیم اجرایی، خواهد بود.

۴- براساس مصوبه جلسه ۱۳۷ مورخ ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ شورای ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی می توانند، برای نمره مرحله دوم آزمون که شامل مجموع نمرات سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحبه می‌باشد، حدنصاب نمره برای هر کدرشته محل تعیین و سازمان سنجش آموزش کشور در پذیرش نهایی، حدنصاب مذکور را اعمال می نماید.

مدارک پژوهشی اعم از صفحه مشخصات پایان نامه کارشناسی ارشد ، صفحه مربوط به شناسنامه مقاله یا کتاب چاپ شده.

تذکرات مهم :

صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ارسال صفحه توضیحات الزامی است.)

گواهی استمرار همکاری (مخصوص استفاده از سهمیه مربیان).       

تبصره یک: در صورتیکه مدارک تحصیلی فاقد معدل باشد، ارائه اصل ریز نمرات یا گواهی معدل ممهور به  مهر محل تحصیل یا گواهی جهت تائید معدل الزامی است؛ درغیر اینصورت امتیاز مدرک تحصیلی قابل محاسبه نمی باشد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402030704735/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85

جزئیات دستورالعمل

مدارک ایثارگری و رزمندگان ( بر اساس مفاد مندرج در بند مرتبط با سهمیه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری سال ۱۴۰۲).

به گزارش ایسنا، دانشگاه پیام نور اعلام کرد که معرفی شدگان به مصاحبه ، لازم است ضمن مطالعه دقیق و مجدد دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D ( نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۲ و همچنین اطلاعیه ها و دستورالعمل های این دانشگاه تا روز دهم خرداد جهت ثبت نام به سامانه مصاحبه علمی دکتری(سامانه صبا) این دانشگاه به آدرس اینترنتیhttps://saba.pnu.ac.ir  مراجعه نموده و نسبت به تکمیل و ارسال مدارک، اقدام نمایند.
 

در پایان تاریخ، ساعت و آدرس محل برگزاری جلسات مصاحبه، پس از بررسی مدارک، توسط مراکز مجری، متعاقباً از طریق پیامک به داوطلبان، اطلاع رسانی خواهد شد. علاوه بر این هر داوطلب پس از پایان مهلت ثبت نام، می تواند با مراجعه به سامانه  صبا، تاریخ، ساعت و آدرس محل برگزاری جلسات مصاحبه را در صفحه شخصی خود مشاهده نماید. بنابراین نیازی به تماس تلفنی و مراجعه حضوری نمی باشد.

کارت ملی.