جدایی آموزش از وزارت بهداشت قطعاً اتفاق نخواهد افتاد

دبیر شورای انقلاب فرهنگی در ادامه بر تداوم اقدامات جهادی در بخش درمان و توجه بیشتر به خانواده‌های شهدا در امر درمان تاکید کرد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402050603441/%D8%AC%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%82%D8%B7%D8%B9%D8%A7-%D8%A7%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%82-%D9%86%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF

وی با تاکید بر امر پیشگیری بر درمان اظهار داشت: پیشگیری را با ادبیات علمی عامیانه بیان کنید و جدی بگیرید.

پیش از سخنرانی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گزارش مبسوطی از حوزه های مختلف عمرانی، آموزش، بهداشت و درمان، نیروی انسانی و تحول اداری ارائه کرد.

خسرو پناه با بیان اینکه سند ملی امنیت غذایی سندی جامع است، مطالعه سند ملی امنیت غذایی را توصیه کرد و افزود: از نقطه نظرات و پیشنهادات تکمیلی در این خصوص استقبال خواهیم کرد.

به‌روز رسانی نقشه جامع علمی کشور در دستور کار است

وی با بیان این که ویژگی مشترک اهل بیت عصمت و طهارت خدمت کردن به مردم بوده است، بیان داشت: مگر می‌شود کسی خود را محب اهل بیت بداند اما خادم مردم نداند. محب اهل بیت اگر به مردم رسیدگی نکند و مسئولیتش را در مقابل مردم انجام ندهد در محب بودنش باید تردید کرد.  

خسروپناه در بخش دیگری از سخنان خود به بحث جدایی آموزش از وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: جدایی آموزش از وزارت بهداشت قطعاً اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه در نشست هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی دزفول در سخنانی در خصوص تجمیع  دانشگاه‌ها گفت: تجمیع دانشگاه‌ها به‌عنوان یک ایده مطرح است و برای دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح نیست.  

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این که جدایی آموزش از وزارت بهداشت قطعاً اتفاق نخواهد افتاد، گفت: نزدیک به ۳ هزار مرکز دانشگاهی و مراکز آموزش عالی داریم و بحث تجمیع برای وزارت بهداشت با توجه به تدبیری که داشته‌اند، قطعاً تطبیق نمی‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه افزود: قطعاً بخش پزشکی نقشه جامع علمی کشور را باید پزشکان نظر بدهند و اگر پیشنهادی در حوزه آمایش، رشته‌ها، رشته محل‌ها، رشته گرایش‌ها، رشته‌های بین رشته‌ای، در حوزه دانشجو و هیات علمی نقطه نظراتی باشد، استقبال می کنیم.  

سند ملی امنیت غذایی سندی جامع است

تاکید بر توجه بیشتر به خانواده‌های شهدا در امر درمان

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در وزارت بهداشت یک هوشمندی، نبوغ و عقلانیت حاکم بود و دانشگاه‌های علوم پزشکی بی‌رویه تکثیر نشده‌اند و متناسب با  نیاز راه‌اندازی شده‌اند و مصداقی برای تجمیع دانشگاه‌های علوم پزشکی سراغ ندارم.

وی بیان کرد: نزدیک به ۳ هزار مرکز دانشگاهی و مراکز آموزش عالی داریم و بحث تجمیع برای وزارت بهداشت با توجه به تدبیری که داشته‌اند، قطعاً تطبیق نمی‌کند.  

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سند ملی امنیت غذایی نیز گفت: ۸۰ درصد سند امنیت غذایی مربوط به سایر وزارتخانه‌ها به‌خصوص جهاد کشاورزی است و ۲۰ درصد آن مربوط به وزارت بهداشت است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه ضمن تجلیل از شهدای مدافع سلامت گفت: یکی از آثار محبت به اهل بیت خدمت‌رسانی به مردم و محرومین است. خدمت در طعام دادن، انفاق، صدقه حتی گوش دادن به درد دل یک کودک آثار خدمت به مردم است.  

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقشه جامع علمی کشور که نزدیک به سیزده سال از عمرش می گذرد اظهار داشت: ما به دنبال به‌روز رسانی نقشه جامع علمی کشور هستیم که نزدیک به سیزده سال از عمرش می گذرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت: وزارت بهداشت یک الگوی موفقی بود که نشان داد وقتی آموزش و درمان با هم جمع بشود دانش همراه با مهارت خواهد بود و یک عالم کاربردی تربیت می شود و این یک الگوی حکیمانه است.