برنامه دانشگاه علمی کاربردی برای ارائه آموزش‌ تخصصی به فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها

قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: این دانشگاه در توسعه آموزش های دارای تضمین اشتغال ، اقدامات خوبی انجام داده است و همچنین اقدامات با کیفیتی در راستای اجرای آموزشهای مهارت محور و کاربردی در دستور کار دارد. وی اظهار کرد: در دانشگاه جامع علمی کاربردی مراکز باکیفیتی با تضمین اشتغال تاسیس شده است و توسعه رشته‌های جدید صرفاً با برنامه ریزی و آینده نگری شغلی انجام می شود.

وی افزود: پویایی و انعطاف پذیری دانشگاه جامع علمی کاربردی در تدوین، تصویب و اجرای دوره های تخصصی براساس نیاز شغلی بازار موجب توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار است.

قائم مقام رییس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی از برنامه های این دانشگاه برای ارائه آموزش های تخصصی به فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها در جهت مهارت‌محور کردن آنها عنوان کرد.

دکتر کشتکار در این بازدید اظهار داشت: استان البرز از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است ، نگاه این دانشگاه معطوف به مهارت آموزی و تحصیل دانشجویان در راستای رفع نیاز بازارکار است.

دکتر کشتکار تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با نیازسنجی و برآورد نیازهای بازار کار وارد طراحی و تدوین رشته‌ها شده است و با مهارت آموزی لازم به دانشجویان در زمان تحصیل ، زمینه ورود به بازار کار را برایشان فراهم می کند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در این بازدید دکتر مهراب رجبی مشاور استاندار البرز و جمعی از مسئولین ستادی و استانی البرز نیز حضور داشتند.

وی ادامه داد: یکی از مزیتهای دانشگاه جامع علمی کاربردی پویایی و انعطاف پذیری این دانشگاه در تدوین، تصویب و اجرای دوره های جدید بر اساس نیاز شغلی بازار است.

قائم مقام رییس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در خاتمه اظهار داشت: دانشگاه بر اساس توسعه هدفمند، پایدار و تخصصی مراکز و رشته ها، علاقه مند هست مراکزی را بعنوان قطب های تخصصی- آموزشی مورد توجه قرار دهد، لذا امیدواریم با همکاری جامعه ورزش و ارگان های کنشگر در استان البرز، یک مرکز آموزش تخصصی ورزش را در این استان داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، دکتر اصغر کشت کار قائم مقام رییس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در بازدید از مرکز آموزش علمی کاربردی شاهین کرج در استان البرز ، با اشاره به سخنان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی پیشرو در بسترسازی برای مهارت محور کردن آموزش‌های دانشگاهی است.

قائم مقام رییس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی از برنامه های این دانشگاه برای ارائه آموزش های تخصصی به فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها در جهت مهارت‌محور کردن آنها عنوان کرد.

دکتر کشتکار افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی علاوه بر دوره‌های مقطع دار در توسعه دوره های کوتاه مدت فعالیت جدی دارد ، از برنامه های جدید این دانشگاه ، ارائه آموزش های تخصصی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها است تا فارغ التحصیلان دوره های نظری سایر دانشگاه ها نیز بتوانند مهارتهای لازم را برای ورود به بازار کار از طریق این دانشگاه کسب کنند. 

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402021206749/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%BA-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86

وی تصریح کرد: هدف از اجرای بسته های آموزشی مهارتی و توانمندسازی نیروی کار، افزایش توان مهارتی در زمینه های خاص بخصوص در رابطه با نیازهای روز و در نتیجه افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.