این انقلاب امانت است و باید از آن امانتداری کنیم/ حرکت دانشگاهیان در مسیر آرمان‌های انقلاب

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران امانت است و باید از آن امانتداری کنیم، گفت: دانشگاهیان علی رغم محدودیت‌های مختلف اعم از محدودیت منابع، تحریم‌ها، فشارها و آپارتایدهای علمی توانستند در مسیر آرمان‌های انقلاب حرکت کنند و در نظام‌های علمی و همچنین حل مسائل جامعه حرفی برای گفتن داشته باشند.

به گزارش ایسنا، رستمی در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام راحل (ره) که ظهر امروز برگزار شد، با تاکید بر اینکه امیدواریم این گردهمایی و تجدید میثاق یادآور عهد بزرگ امام (ره) با امت باشد، گفت: شهید مطهری پس از ملاقات با امام که در زمان حضورشان در پاریس صورت گرفت در جمع دوستان خود اینگونه فرمودند که من در زیارت امام چهار ایمان دیدم، اولین ایمان او به خداوند خود بود که این ایمان ایمانی حقیقی و رسوخ ناپذیر بود و باعث شده بود که امام تنها در راه خدا حرکت کند و از هیچ قدرتی غیر از قدرت الهی هراسی نداشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: ایمان امام خمینی (ره) به خداوند از ابتدای نهضت آن بزرگوار قابل مشاهده بود و تا به امروز نیز این ایمان توانسته انقلاب را زنده نگهدارد.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: هدف و نگاه امام (ره) این بود که باید برای حضور امامی که همه بدی‌ها را ریشه کن می‌کند و خوبی‌ها را به ارمغان می‌آورد، ما موظف به فراهم کردن زمینه ظهور امام زمان(عج) هستیم. به همین جهت انقلاب اسلامی امانتی است که باید بتوانیم به خوبی امانتداری کنیم و در راه رسیدن به آرمان و اهداف آن گام برداریم.

رستمی ادامه داد: برای حرکت در مسیر انقلاب و آرمان‌های امام باید مجاهدانه، خستگی ناپذیر و بدون ترس برای معامله با خداوند قدم برداریم؛ همچنانکه امام (ره) مبارزه با مستکبران را انتخاب کرد و در این مسیر هیچ هراسی به دل خود راه نداد. در واقع مبارزه امام با استکبار هم در شرایطی که به تنهایی راه انقلاب را آغاز کرد و هم در اوج محبوبیت و در زمان رهبری ادامه پیدا کرد و ذره‌ای از مبارزه با ظالم دست برنداشت و سازش ناپذیری با جریان‌های ناسالم از ویژگی‌های امام بود.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری با بیان اینکه امام (ره) مردم را باور داشت و باورپذیری مردم از مهمترین ویژگی‌های ایشان بود، گفت: امام اطمینان داشت که مردم حرکت در راه خدا و هزینه دادن در راه خدا را پذیرفته است و فرمودند هر جا اختلافی بین مسئولان است از حب نفس نشات می‌گیرد و علاج آن نیز ریاضت می‌باشد. البته همواره می‌فرمود مردم معاصر بسیار وفادارتر از مردم زمان پیامبر هستند و این باورپذیری و همراه بودن مردم هم در استقبال هم در بدرقه و هم در همراهی و ادامه راه امام و رهبری قابل مشاهده است.

رستمی خاطرنشان کرد: ما گواهی می‌دهیم راهی که با پیروزی انقلاب شروع شد را ادامه بدهیم و بر سر پیمان‌ خود با امام هستیم و اگر کوتاهی هم در وجود مسئولان باشد تلاش می‌کنیم آن را برطرف کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاهیان ما به برکت انقلاب و علی رغم محدودیت‌های منابع، تحریم‌ها و انواع فشارها و آپارتاید علمی توانستند در نظام‌های علمی حرفی برای گفتن داشته باشند و برای حل مسائل کشور تلاش کنند. اگرچه مسیری بسیار طولانی داریم؛ اما در این راه مجاهدانه حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402111511166/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C%D8%A7%D9%86