ایجاد دانشکده بین‌الملل در دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز خاطرنشان کرد: ما انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی داریم که دانشجویان درگیر شوند. همچنین شرکت‌های شتاب‌دهنده نیز وارد دانشگاه شده‌اند تا اگر دانشجویی بین کلاس‌های خود زمان خالی داشته باشد، می‌تواند زمان خود را در این مراکز بگذراند.

دکتر پور رستم گفت: ما به تازگی دانشکده بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز را ایجاد کرده‌ایم تا به صورت جدی‌تری نسبت به پذیرش دانشجویان خارجی در تحصیلات تکمیلی اقدام کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر توحید  پور رستم‌، بعداز ظهر امروز در نشست خبری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز  اظهار کرد: یکی از نشانه‌های کشورهای توسعه یافته داشتن دانشگاه کارآمد است تا دانشگاه بتواند مشکلات جامعه و جهان را حل کند. کشوری موفق است که اولویت اصلی آن دانشگاه باشد. 

انتهای پیام 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402022415685/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%A9%D8%AF%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز با بیان اینکه دانشکده علوم اجتماعی و رسانه در واحد تهران مرکز تمام رشته‌های مربوط به رسانه را ب۶ دانشجویان ارائه می‌دهد عنوان کرد: دانشگاه از شهر و کشور جدا نیست و این موضوع نمی‌تواند فقط در حد شعار و تبلیغات باشد. پس در راستای رسیدن به این هدف، باید محصول منحصر به فرد ارائه دهد که در محیط دانشگاه هم ، دانشجویان این محصول هستند. در این راستا، دانشگاه آزاد به سمت مسئله محور شدن می‌رود تا خروجی خوبی از بابت دانشجویان خود داشته باشد. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز با بیان اینکه دانشکده بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز ایجاد شده، گفت: در راستای مسئله محور شدن، دانشجویان و اساتید می‌توانند توانایی‌های خود را با برگزاری دوره‌هایی در دانشگاه به دیگران آموزش دهند.‌

دکتر پوررستم افزود: در دانشگاه ۳ محور وجود دارد که شامل دانشجویان، اساتید و کارکنان می‌شود و نتیجه کارکرد آنها، عملکرد را تشکیل می‌دهد. وقتی تعامل این ۳ با هم خوب باشد، به جامعه هم بسط می‌یابد. در نتیجه، ما برای رسیدن به این هدف، از ایجاد مراکز آموزش آزاد شروع کرده‌ایم و به سمت مراکز نوآوری پیش رفته‌ایم. در این مراکز آموزش آزاد، دانشجویان، اساتید و کارکنان با یکدیگر در تعامل هستند. و در مدلی که در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز ارائه شده، فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد هم می‌توانند وارد این دوره‌ها شوند و به عنوان دانش‌پذیر و استاد در این دوره‌ها حضور یابند. البته در جهت پیوند دانشگاه با شهر و جامعه خانواده تمام این افراد هم می‌توانند وارد این دوره‌ها شوند. این دوره‌های تخصصی رابطه مستقیمی با رشته تحصیلی افراد دارد. یک سری از دوره‌ها نیز برای مهارت‌های عمومی دانشجویان است. 

وی عنوان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز انتخابات صنفی برای تمام دانشجویان برگزار میشود تا از هر ورودی، دو نفر با مدیر گروه ارتباط داشته باشند و دو نفر به عنوان نماینده دانشکده انتخاب شوند تا این نماینده‌ها با رئیس واحد ارتباط داشته باشند و در جلسات روسای دانشگاه‌ شرکت کنند و از تصمیمات دانشگاه اطلاع یابند. با این اقدامات میتوان به سمت مسئله محور شدن پیش رفت. 

وی با بیان اینکه ۲ رسالت اصلی دانشگاه، علم، آموزش و پژوهش است، ادامه داد: اقتدار علمی و فرهنگی کشور بر عهده دانشگاه است. دانشگاه آزاد اسلامی نیز در سراسر کشور واحد دارد که یک سوم جمعیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کشور در تهران هستند. همچنین بالای ۴۰ درصد دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند. در حال حاضر بیش از ۵۲ هزار نفر دانشجو فعال در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز تحصیل می‌کنند که سبب شده واحد تهران مرکز بزرگترین دانشگاه کشور باشد. تعداد اعضای هیأت علمی واحد تهران مرکزی نیز به ۹۲۷ در ۱۵ دانشکده می‌رسد.