انتخابات و ادامه راه شهید رئیسی

انتخابات و تداوم راه شهید رئیسی

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران، انتخابات زودهنگام چهاردهمين دوره جمهوري اسلامي ايران پس از شهادت آيت الله رئيسي و يارانش، روزهاي اوج خود را مي گذراند، در حالي كه مردم قدرشناس ايران اسلامي چند تن پس از گذشت هفته ها از این حادثه تلخ و تلخ و ناگوار، همواره در سوگ و عزاداری بنده بی اشک می ریزند، خدمت همیشگی دولت سیزدهم را شاخصی مهم در انتخاب خود می دانند و امید به رحمت الهی، در صدد انتخاب جانشینی هستند. ویژگی ها و سبک حکومت آقای شهیدان.

آنچه رخ داد مشیت الهی است که از خداوند متعال امید داریم و همچنین با برپایی همایش مردم سرافراز ایران را در حوادث و رویدادهای مختلف در طول چندین دهه زندگی خود به برکت نظام جمهوری اسلامی به سلامت رساند. انتخابات پرشور و رقابتی، صفحه ای زرین بر سربلندی ملت ایران خواهد افزود.

در این فضای کوتاه در مجاورت مسجدالحرام، برای همه هموطنان عزیزم دعا می کنم، به عنوان یک شهروند که فرصت حضور در بزرگترین اجتماع مسلمین را پیدا کرده ام، می خواهم بر آستان خدا سجده کنم. در مقام شکرگزاری، به خود و کشورم افتخار خواهم کرد، همانطور که سایر برادران مسلمان می گویند که به عظمت استقلال ایران افتخار می کنند، امیدشان به اقتدار ملت تاریخ ساز شماست.

حافظ استقلال سیاسی کشور

همانطور که مقام معظم رهبری در جمع جوانان و نوجوانان مدال آور المپیادهای علمی و بین المللی تاکید کردند، رئیس جمهور آینده باید استقلال سیاسی ایران، اینجا در مکه و میلیون ها مسلمان از سراسر جهان، استقلال سیاسی را حفظ کند. ایران آن را می ستاید و بر تداوم و قدرت آن تاکید می کند.

بنابراین، اولین شاخص برای انتخاب رئیس جمهور آینده، در دسترس بودن توانایی داشتن این ویژگی متمایز است. زیرا تا زمانی که یک ملت مستقل نباشد، نمی تواند آزادانه بر جامعه حکومت کند. او نمی تواند به دیگر خواسته های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود برسد.

رئیس با اخلاق

ناگفته نماند که برای ادامه راه شهید رئیسی یکی از ویژگی های رئیس جمهور بعدی اخلاق مداری و پرهیز از هرگونه کارشکنی یا خدای ناکرده سیاه نمایی در رقابت با سایر نامزدهای انتخاباتی است و می دانند. وظیفه آنها رعایت اخلاق است تا خداوند متعال دلهای مردم را به بهترین انتخاب هدایت کند. تهمت و تهمت و افترا کمکی به پیشرفت و لطمه زدن به حیثیت ملی نمی کند مرحله انتخابات مرحله عزت و حماسه و رقابت برای خدمت است نه عرصه مبارزه بر سر قدرت.

همانطور که معظم له فرمودند: وقتی صحبت از اخلاق انتخاباتی می شود، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند احترام به آبرو، حیثیت و آبروی افراد است. فراموش نکنیم که انتخابات در جامعه اسلامی مبتنی بر حضور مستحقین است. از این رو، از نامزدهای محترمی که از صالحین و نخبگان ملت محسوب می شوند، انتظار می رود که در مناظره های انتخاباتی و مجامع عمومی، توانایی ها و شایستگی های خود را بیان کنند و به رأی دهندگان اجازه دهند تا بر اساس این شایستگی ها و شایستگی ها، انتخاب درستی داشته باشند. .

حجت الاسلام حمید نیکزاد، مشاور وزیر آموزش و پرورش

تعهد به تعهدات

آنچه در فضای رقابت های انتخاباتی در رسانه ها و فضای مجازی منتشر می شود، وعده ها و تعهدات مختلف کاندیداهای محترم است. امید است پس از پایان مسابقات، منتخبان مردم همواره عهد خود را با ملت شریف ایران هدف خود قرار داده و در راه تحقق آن تلاش خود را به کار گیرند. علی علیه السلام می فرماید: «پیمانها تا روز قیامت سخت است و هر کس آن را بشکند در پیشگاه خدا شرمنده است و هر که آنها را مسخره کند، قصاص می شود». با وسایل حفاظتی؛ عهد و پیمانها تا روز قیامت زنجیر است بر گردن هر که آنها را حفظ کند، صلوات الله علیه و آله و سلم و هر که آنها را بشکند خداوند او را می بندد و هر که عهد را سبک کند، عهد و پیمان از اوست. هر کس توافقات را تأیید کرد و از مردم خود خواست که به آنها پایبند باشند، شکایت کردند. (غرالحکم 3650)

تلاش جهادی

عبارت رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت شهدای خدمت بیانگر شخصیت آیت الله رئیسی است که فرمودند: «رئیسی عزیزم آن شهید والامقام را نشناخته است و هم هست». دلالت بر حسن اختيار است و به مالك گفته شد كه مهم ترين چيز در تعيين و انتخاب كاركنان و نمايندگان اين است كه مي فرمايد: «و رئيس كلي الامر». بر گناهان کبیره خشمگین نمی‌شود و توجهش را منحرف نمی‌کند او را ضعیف و مغلوب نسازد و دیگر اینکه حجم و شدت کار او را خسته نکند (نهج البلاغه، الرساله 53) امیدوارم با انتخاب راه درست، راه را طی کنیم. شهدا از ابتدا تا کنون

منبع: https://www.irna.ir/news/85513626/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%85-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3%DB%8C