امروز آخرین مهلت ثبت‌نام ارشد بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی ۹۹-۹۸  که پس از شش نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره، به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر دانشجویان هم ‏رشته و هم ‏ورودی (از مجموع دوره‌‏های روزانه و شبانه) خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند.

دانشجویان مهمان دوره کارشناسی در صورتی می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بهرمند شود که مقایسه این دسته از دانشجویان برای تعیین رتبه بندی ۲۰ درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می شود که که بیشترین واحد درسی خود را با آنها گذرانده اند و مدت مجاز  تحصیل آنها نیز ۸ نیمسال می باشد.

داوطلبانی که طبق آیین نامه استعدادهای درخشان واجد شرایط پذیرش در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان باشند، می‌توانند از طریق این سامانه ثبت نام اولیه خود را انجام داده و نسبت به تکمیل پرونده اقدام نمایند.

پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس ضوابط مربوط و لحاظ نمودن پذیرش بومی داوطلب و تایید وزارت آموزش و پرورش و هیأت مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

مهلت ثبت نام دانشجویان متعهد به خدمت آموزش و پرورش به صورت پذیرش بدون آزمون (استعداد درخشان) در مقطع کارشناسی ارشد نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ دانشگاه فرهنگیان امروز پایان می‌یابد.

شرط ورود به دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه فرهنگیان داشتن حداکثر سن ۲۴ سال می باشد.داوطلبانی که دوره خدمت وظیفه خود را گذرانده اند، حداکثر دو سال به سن آنان اضافه خواهد شد.

 پذیرش دانشجویان انتقالی از خارج به داخل، دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه‌های خارج از کشور اخذ کرده اند، دانشجویانی که بدون آزمون به دوره کارشناسی راه یافته اند و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته، با استفاده از ضوابط این فراخوان امکان پذیر نیست.

دانشجویان برای انتخاب رشته مورد تقاضا جهت ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد باید آن‌دسته از رشته هایی را انتخاب نمایند که بین رشته مورد تقاضا و رشته کارشناسی آنها ارتباط وجود داشته باشد. در صورت عدم تطابق رشته کارشناسی‌ارشد با رشته مورد تقاضا، متقاضی از فرایند پذیرش حذف خواهد شد. تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

دانشجویانی که در طول شش نیمسال دانش ‏آموخته شوند باید به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند (قید هم رشته و غیر هم ورودی در گواهی دانشگاه مبدا الزامی است).

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان، سامانه ثبت نام به نشانی https://talent.cfu.ac.ir که از روز یکشنبه هفتم خرداد فعال شده بود و داوطلبان تا چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه فرصت داشتند نسبت به ثبت نامود اقدام کنند این مهلت تمدید شده امروز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه پایان می یابد.

حداقل میانگین کل تا پایان نیمسال ششم برای کلیه رشته‌های تحصیلی دانشگاه ها متقاضیان، ۱۷ بوده و متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور جاری از مقطع کارشناسی خود فارغ التحصیل شوند.

 ثبت نام در این فراخوان به منزله پذیرش قطعی نمی باشد و دانشگاه فرهنگیان در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار است و ملزم به تکمیل ظرفیت پذیرش خود نمی‌باشد.

پس از محاسبه امتیازات، مراتب در کمیته منتخب دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه فرهنگیان اعتباریابی شده، سپس ضمن اطلاع رسانی اسامی پذیرفته ‏شدگان اولیه از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه، اسامی در چارچوب مقررات وضع شده، به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان اعلام کرده است که در نظر دارد براساس آیین نامه «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد»، از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در دوره روزانه کارشناسی‌ارشد، دانشجوی کارشناسی ارشد متعهد خدمت به آموزش و پرورش پذیرش نماید.

مدارک متقاضیانی که در مهلت نام نویسی، ثبت نام الکترونیکی نکرده باشند، بررسی نخواهد شد. لذا، به داوطلبان توصیه می شود با دقت لازم مفاد آگهی را مطالعه کرده و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

دانشجویانی که دارای هرگونه محکومیت انضباطی (از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف) با هر درجه و عنوان باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر از طریق سهمیه استعداد درخشان را ندارند (این موارد باید به تأیید حراست دانشگاه مربوطه رسیده باشد) و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد نماید.

دانشگاه فرهنگیان تاکید کرده است که به مدارکی که ناقص بارگذاری شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد و به متقاضیان توصیه می شود قبل از ثبت نام نسبت به مطالعه شرایط پذیرش و دانشگاه های پذیرنده دقت لازم داشته باشند.

با توجه به اهمیت رشته های انتخابی توسط دانشجویان، آن‌دسته از دانشجویانی که در رشته های انتخابی خود مورد پذیرش قرار نگیرند، نسبت به فرایند پذیرش خود حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402032113014/%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%87%D9%84%D8%AA-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86

پذیرش صرفا از بین دانشجویان دانشگاه‌های دولتی (مندرج در سامانه پذیرش)، دانشگاه معارف و دانشگاه امام صادق(ع) صورت می‌گیرد.

مدارک تحصیلی کلیه متقاضیان توسط کمیته منتخب گروه آموزشی رشته‌های ذیربط مورد بررسی قرار می گیرد و دانشجویانی که موفق به کسب حد نصاب لازم ( ۵۰ درصد از کل امتیاز) شوند، به ترتیب اولویت و در چارچوب ظرفیت پذیرش مصوب، پذیرش خواهند شد.

 داوطلب موظف است در جلسه مصاحبه (مطابق شرایط اعلامی توسط کمیته منتخب) حضور بهم رساند. عدم شرکت در مصاحبه، به منزله انصراف از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد تلقی خواهد شد.

رتبه نهایی داوطلب برای پذیرش نهایی صرفاً پس از اعمال ضریب ۳۰ (معدل شش نیمسال داوطلب) و ۷۰ (کمیته منتخب) مشخص و اعمال خواهد شد. لذا رتبه های دانشجویان در لیست اولیه ۲۰ درصد برتر ملاک پذیرش نهایی نمی‌باشند. مبنای ارزیابی، بررسی مدارک و مستندات مطابق فرم تکمیل شده و امتیازات مکتسبه در فرایند ثبت نام مصاحبه می باشد.

گزینش نهایی متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی ارشد با لحاظ کردن معدل داوطلب به نسبت ۳۰ درصد و نمره ارزیابی مصاحبه عمومی و تخصصی به نسبت ۷۰ درصد محاسبه خواهد شد.

رتبه‌های اول تا بیستم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته‌های مرتبط فقط با معرفی دبیرخانه المپیاد و سازمان سنجش آموزش کشور و به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون، قابل پذیرش خواهند بود.

دانشجویان کارشناسی دوره های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری، پردیس بین الملل، پردیس های خودگردان دانشگاه های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، موسسات آموزش عالی آزاد، مراکز آموزش عالی، دانشگاه های جامع علمی- کاربردی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی، دارندگان مدرک معادل کارشناسی مجاز به شرکت در فراخوان نیستند. مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه درخواست بررسی نخواهد شد.

 پذیرش دانشجویان سایر دانشگاه‌ها، به شرط دارا بودن میانگین کل شش ترم ۱۸/۵ به بالا و کسب یکی از افتخارات ذیل قابل بررسی خواهد بود.

برای خانم هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده اند و از مرخصی بارداری یا زایمان بدون احتساب سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

در صورت طی فرایندهای اداری و اخذ مجوزهای مربوطه دانشجوی پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد از مزایای استخدام، برخورداری از معافیت تحصیلی و محاسبه دو سال تحصیل در سابقه خدمت شغلی برخوردار خواهد شد. هر داوطلب مجاز به انتخاب یک رشته/گرایش می باشد.