ارائه محصولات فناورانه و تجارب برتر در همایش شیخ‌الرئیس

دبیر علمی همایش شیخ‌الرئیس با بیان اینکه دست‌اندرکاران حوزه آموزش، اساتید و دانشجویان، گروه‌های هدف این همایش هستند، اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، ظرفیت این همایش معادل ۱۵۰۰ نفر است. 

به گزارش ایسنا، دکتر رضا شروین‌بدو در در نشست خبری همایش ملی شیخ‌الرئیس ،نخستین همایش ملی فناوری‌های نوین آموزش پزشکی؛ که صبح دوشنبه ۲۹ آبان ماه در مرکز تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: همایش شیخ‌الرییس طی یک بازه زمانی 3 روزه در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران برگزار می‌شود. 

وی با بیان اینکه ریاست همایش برعهده معاونت آموزشی وزارت بهداشت است، افزود: دست‌اندرکاران حوزه آموزش، اسانید و دانشجویان به عنوان گروه‌های هدف این همایش هستند. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ظرفیت این همایش معادل ۱۵۰۰ نفر است. 

دبیر علمی همایش شیخ‌الرئیس با بیان اینکه نخستین همایش بکارگیری فناوری‌های نوین در عرصه آموزش برای نخستین بار در کشور برگزار می‌شود، گفت: حدود دو سال از زمان شکل‌گیری ایده برگزاری این همایش می‌گذرد و این همایش در آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود. 

دکتر شروین‌بدو درباره ساختار این همایش گفت: دو صبحانه کاری در این همایش برگزار می‌شود. نخستین صبحانه کاری در روز نخست با حضور معاونان آموزشی و معاونان تحقیقات و فناوری کلان مناطق آموزشی برگزار می‌شود.  همچنین دومین صبحانه کاری، نشست مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی با شرکت‌های فناور و شبیه‌سازها است. 

دبیر علمی همایش شیخ‌الرئیس گفت: ۴ پنل تخصصی طی ۳ روز برگزار می‌شود. این پنل‌ها «گفتمان‌سازی و کاربرد فناوری همگرا در آموزش پزشکی»، «ادغام فناوری در برنامه‌های آموزشی و سرفصل‌های درسی»، «فناوری نوین و چالش‌ها» و «فناوری نوین در نظام آموزش سلامت» است. 

وی ادامه داد: این همایش شامل امتیاز توانمندسازی برای اعضای هیات‌علمی می‌شود و ۱۲ امتیاز برای این موضوع لحاظ شده است که برای کلیه افراد مشمول آموزش مدون پزشکی به ارمغان می‌آورد. ارائه محصولات فناورانه و تجارب برتر از دیگر برنامه‌های همایش شیخ‌الرئیس به حساب می‌آید. 

دکتر شروین‌بو با بیان اینکه کارگاه‌های متعددی از جمله در حوزه هوش مصنوعی در این همایش برگزار می‌شود، افزود: به کارگیری هوش مصنوعی در عرصه آموزش و بالین می‌تواند اثرگذار باشد. همچنین ما از هوش مصنوعی می‌توانیم در تشخیص زودرس سرطان پستان که یکی از عوامل مرگ و میر زنان است،استفاده کنیم. 

وی درباره جایگاه دانشجویان در این همایش گفت: دانشجویان در بین سخنرانان اصلی مراسم به سخنرانی خواهند پرداخت. یک کارگاه دانشجویی نیز در مرکز طبی کودکان در حال برگزاری است. بخشی از کارگاه‌های دانشجویان به صورت حضوری و بخشی به صورت آنلاین برگزار می‌شود. همچنین دو برنامه تجارت برتر را هم خواهیم داشت و طرح ها و مواردی که به مرحله اجرا رسیده‌اند معرفی می‌شود.

دبیر علمی همایش شیخ‌الرئیس با بیان اینکه کار همایش از همین امروز با برگزاری برخی رویدادها مانند برنامه‌های بیمارستان مرکز طبی کودکان آغاز شده گفت: کارگاه‌های آنلاین و مجازی طی همایش برگزار می‌شود و آینده پژوهشی، هوش مصنوعی، حمایت از کسب و کار فناورانه و… موضوعاتی است که در این کارگاه ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

توجه به ظرفیت دانشجویان در همایش شیخ‌الرئیس 

دکتر بهزاد ادهمی ،رئیس دبیرخانه همایش شیخ‌الرئیس در این نشست خبری گفت:  فناوری در دنیای امروز به سرعت در حال پیشرفت است.  استفاده بهینه از فناوری در نظام آموزش سلامت نیازمند یک بستر است که این بستر می‌بایست توسط حاکمیت فراهم شود. 

وی با بیان اینکه با برگزاری این همایش به دنبال ایجاد زنجیره مناسب هستیم، ایجاد یک زنجیره مناسب به منظور اینکه ایده‌ها در عرصه‌ آموزش به‌کار گرفته شوند از اهداف برگزاری این همایش است.

رئیس دبیرخانه همایش شیخ‌الرئیس درباره شرکت کنندگان این همایش گفت: اعضای هیات‌علمی، دانشجویان و شرکت‌های دانش‌بنیان که محصولی ارائه داده‌اند در این همایش حضور دارند. این همایش با استفاده از تمام ظرفیت ملی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۴۰ غرفه در فضای این همایش وجود دارد،گفت: ۴ غرفه در اختیار دانشجویان است. دانشجویان در قالب تیم‌های ۱۰ نفره ایده‌های خود را ارائه می‌دهند. همچنین ایده‌های دانشجویی که به محصول رسیده است. در غرفه‌های جداگانه ارائه می‌شود. 

انتهای پیام
 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402082921442/%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B4%DB%8C%D8%AE-%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3