اخذ مجوز جذب ۱۱ هزار مربی پرورشی

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402032214215/%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%DB%B1%DB%B1-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4%DB%8C

وزیر آموزش‌وپرورش تأکید کرد: باید دانش‌آموزان در مسیر فعالیت‌های پرورشی قرار بگیرند و خودشان حق انتخاب بین مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را داشته باشند، لذا باید در خدمات و کارهای فرهنگی تنوع ایجاد کنیم، به‌طوری‌که دانش آموزان براساس علاقه خود یک فعالیت یا کار فرهنگی را انتخاب کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق این تحول در فرصت کوتاهی که داشتیم مجوز جذب ۱۱ هزار مربی پرورشی را اخذ کردیم.

صحرایی ادامه داد: ایجاد مثلث مدرسه، مسجد و خانواده، کار تربیتی و دینی عینی، پیگیری ایجاد پردیس تربیت مربی پرورشی، تقویت هویت دینی و ملی با تأکید بر پرچم، توجه به زبان و ادبیات فارسی و سبک زندگی اسلامی، هدایت تحصیلی اصولی، تقویت تریبون‌های آزاد دانش‌آموزی، قسمتی از مأموریت‌های معاونت پرورشی و فرهنگی در دوره جدید تحول تعلیم و تربیت خواهد بود.

به گزارش ایسنا، رضا مراد صحرایی در نشست هم‌فکری با مدیران و کارشناسان معاونت پرورشی و فرهنگی اظهارکرد: تأکیدهای رهبر انقلاب (مدظله‌العالی) در دیدار اردیبهشت‌ماه با مأموریت ابلاغی رئیس‌جمهور که همگی با ماموریت‌های معاونت پرورشی و فرهنگی ارتباط دارد که برای تحقق این تأکیدات و ابلاغ‌ها، همه بخش‌های آموزش و پرورش باید با این معاونت همراهی و کمک کنند.

 وزیر آموزش‌وپرورش ایجاد مثلث مدرسه، مسجد و خانواده، پیگیری ایجاد پردیس تربیت مربی پرورشی، تقویت هویت دینی و ملی، هدایت تحصیلی اصولی و تقویت تریبون های آزاد دانش‌آموزی را ازجمله مهم‌ترین مأموریت‌های این معاونت در دوره جدید تحول تعلیم و تربیت برشمرد.