آزمون های تخصصی ارتقاء به دستیار به دانشگاه ها واگذار می شود

به گزارش ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد در مراسم افطاری دبیران شوراهای تخصصی، فوق تخصصی، دندانپزشکی، داروسازی و علوم پایه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وجود 150 گروه مشاوره در زمینه های تخصصی و فوق تخصصی، دندانپزشکی، داروسازی و علوم پایه با بیان اینکه وزیر بهداشت بر اهمیت توصیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید می کند، خاطرنشان کرد: توصیه های وزارت بهداشت نباید به برگزاری معاینات محدود شود. مشاوره اتاق فکر وزارت بهداشت است.

وی با بیان اینکه قوانین در حوزه آموزش و پرورش باید به روز باشد، گفت: قوانین به روز تصویب شده و تغییرات زیادی در حوزه قوانین آموزش و پرورش ایجاد شده است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم اقداماتی در زمینه جذب معلم انجام شده است، گفت: در نظر داریم امسال 3 هزار معلم جذب کنیم.

وی با بیان اینکه ساختار شوراهای وزارت بهداشت طی چند سال گذشته تغییر کرده است، تصریح کرد: دکتر عین الهی (وزیر بهداشت) تصمیم گرفتند به حالت اولیه شوراها بازگردند و این تصمیم عملی شد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت درباره تجهیزات مورد نیاز دانشگاه های علوم پزشکی گفت: دانشگاه های علوم پزشکی با مشکل تجهیزات پایه علمی مواجه هستند و عمر مفید برخی از دستگاه ها به 40 سال می رسد. از طریق معاونت توسعه وزارت بهداشت، نیازهای دانشگاه‌های علوم پزشکی را برای رفع آن‌ها ارزیابی کرده‌ایم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: حداقل 3 هزار نفر از افراد زبده وزارت بهداشت در هیئت های این وزارتخانه عضویت دارند. شوراهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نه تنها در حوزه آموزشی فعال باشند، بلکه باید در همه زمینه ها فعال باشند.

دکتر باقری فرد با بیان اینکه آموزش عمومی پزشکی در ایران مورد تایید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی است، گفت: نمی‌توانیم استانداردهای حوزه آموزش را نادیده بگیریم.

وی درباره افزایش ظرفیت در حوزه های تخصصی توضیح داد: خوشبختانه در حوزه های مورد نیاز کشور مانند فوریت های پزشکی و داخلی جای خالی ما پر شده است. رشته هایی مانند قلب، اورژانس و داخلی از بین رفته بود و توانستیم آنها را احیا کنیم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402012110543/%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%A1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88%D8%A7%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به یکی از مدیران مشاوره تخصصی و فوق تخصصی در خصوص شرکت در آزمون های ارتقای دستیاری گفت: در نظر داریم امسال آزمون های ارتقای دستیاری را به دانشگاه ها منتقل کنیم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در امور بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۵۰ رشته تخصصی و فوق تخصصی در کشور وجود دارد. شرایط به گونه ای است که هیچ بیماری برای گذراندن دوره های درمانی خود برای درمان به خارج از کشور سفر نمی کند و همه دانشجویان ما این امکان را دارند که در تمام زمینه ها در داخل کشور تحصیل و تجربه کسب کنند.

دکتر باقری فرد گفت: در حال بررسی واگذاری آزمون های ارتقای دستیاری به دانشگاه های علوم پزشکی هستیم.