میانمار از روسیه نفت وارد می‌کند

بهای سوخت در میانمار از فوریه سال گذشته و همزمان با کودتای نظامی ۳۵۰ درصد افزایش یافته و در حال حاضر بین ۲ هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ کیات (واحد پول میانمار) در هر لیتر فروخته می‌شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84858167/%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

ارتش میانمار که به دنبال خرید نفت روسیه با بهایی معقول است تا به نیازهای این کشور پاسخ دهد، کمیته‌ای را به ریاست یکی از متحدان نزدیک به مین آنگ هلانگ تشکیل داده تا بر مشکلات مرتبط با خرید، واردات و حمل سوخت از روسیه فائق آید.

در حال حاضر میانمار سوخت مورد نیاز خود را از سنگاپور وارد می‌کند.

به گفته این مقام میانماری، موضوع واردات نفت و سوخت از روسیه در جریان سفر ماه گذشته مین آنگ هلانگ رییس دولت نظامی این کشور به مسکو مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار گرفت.

نظامیان میانمار سال گذشته دولت انتخابی این کشور را در کودتایی نظامی سرنگون کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، میانمار که همزمان با روسیه تحت تحریم‌های کشورهای غربی قرار دارد، در طول ماه‌های گذشته و به ویژه پس از حمله روسیه به اوکراین، روابط دوستانه‌ای را با مسکو برقرار کرده است.

زائو مین تان سخنگوی دولت نظامی میانمار در نشستی خبری اعلام کرد: ما اجازه واردات بنزین از روسیه را با توجه به کیفیت خوب و قیمت پایین آن دریافت کرده‌ایم.

سخنگوی دولت نظامی میانمار افزود: ما در حال بررسی اکتشاف مشترک نفت در میانمار با کمک روسیه و چین هستیم.

براساس این گزارش، انتقال سوخت از روسیه به میانمار از ماه سپتامبر (شهریور و مهر) آغاز خواهد شد.

در حالی که کشورهای اروپایی به دنبال تحریم نفت روسیه در ماه‌های آینده هستند، مسکو نیز به دنبال مشتریان جدید برای نفت خود در بازارهای مختلف به ویژه کشورهای جنوب شرق آسیا است.