شهیده رحیمی؛ نماد حرکت شتابان تربیت معلم در آینده است

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها با تأکید بر اینکه بالاتر از شهادت حدی نیست، درباره شهیده رحیمی گفت: این شهیده را باید به عنوان نماد حرکت شتابان تربیت معلم در آینده نشان داد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در مراسم تشییع شهیده فائزه رحیمی که صبح امروز شنبه ۱۶ دی ماه در پردیس نسیبه دانشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد، اظهار کرد: بالاتر از هر کار خیری، یک کار خیری بالاتری وجود دارد؛ اما بالاتر از شهادت در راه خدا حدی نیست.

وی با بیان اینکه شهادت راه را به ما نشان می‌دهد، ادامه داد: در این شهادت چقدر دل ها همراه با شهیدان شد. در این شهادت می‌بینیم که دل های مریض و بیمار دلان، زبان به شادی شهادت خواهران و برادران ما گشودند. دوست و دشمن را در همین مراسم ها می‌شناسیم.

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها با اشاره به متن دست نوشته شهیده رحیمی، بیان کرد: یکی از دست نوشته های این دختر که به ظاهر ۲۰ سالش است؛ اما به واقع تبدیل به یک معلم برای همه دانشجویان، زنان و مادران شد، را می‌خواندم. ایشان با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه شهادت هنر مردان خدا است، در دست نوشته خود آورده است« آموختن این هنر از دست همگان بر نمی آید و ان‌شاءالله بتوانیم در این مسیر پر تلاطم زندگی و طوفان دنیوی، در این اقیانوس روزمرگی عرق نشویم و همچون شهدا راه خود را صیقل داده و نگدازیم چراغ دل مادران شهدا خاموش شود.»

رستمی خطاب به شهیده رحیمی اوی اجازه خواست تا از او سوالی بپرسد و افزود: با خدای خود چه گفتید و چه گفتگویی بین شما و خدا بود که خیلی از مدعیان حسرت زده باید به مسیر نورانی تو نگاه کنند؟ خیلی از کسانی که ادعا دارند باید از شعاع رهروی تو نور پیدا کنند. تو از ۶ دی که استقبال شهید گمنام رفتی تا ۱۳ دی که روز «مادر» شهید شدی چه گفتگویی با خدا داشتی؟ تو شهیدانه زندگی کردی.

وی گفت: همکلاسی‌ها و دوستان شهید خیلی دوست داشتند که در این پردیس دفن شود؛ اما تدبیر این شد که در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) در میان سایر شهدا باشد. این شهیده راهگشایی کرد و از این به بعد پردیس نسیبه نماد این شهیده را خواهند داشت.

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، خطاب به افراد حاضر در مراسم تاکید کرد: عزیزان راه شهادت راه فاصله اندازی بین حق و باطل است و شهادت موضوعی است که در آن غل و غشی راه ندارد. کسی که شهید می‌شود تمام دارایی خود را به خدا تقدیم می‌کند.

به گزارش ایسنا، در این لحظه حضار مراسم شعار “مرگ بر منافق” سر دادند و رستمی خطاب به آنها افزود: این مرگ بر منافق یک بیان و یک حرکت دارد. حرکت آن این است که اجازه ندهید عده ای که دنبال غبار آلود کردن فضا هستند بتوانند مسیر را تاریک و غبار آلود کنند. این شهیده معبر باز کرده و مسیر ارتباط با شهدا را فراهم کرده است‌. شهیده رحیمی را باید به عنوان نماد حرکت شتابان تربیت معلم در آینده نشان داد. دانشجویان تربیت معلم کسانی هستند که بنا است سربازان دوره ظهور را آماده کنند، این راه را باید همکلاسی‌ها و برادران و خواهران این شهیده ادامه دهند.

وی خطاب به شهیده رحیمی بیان کرد: نمی‌دانیم چه گفتید که در روز مادر، خود شما هدیه به مادر شدید. البته که شما بهترین هدیه را به مادر خود دادید خوش به حال مادر و پدر این شهیده و خانواده‌ای که چنین گوهری را در دامان خود تربیت کرده است. شما به حضرت فاطمه هم یک هدیه دادید. بهترین دارایی خود را در روز مادر به مادر عالم هدیه کردید.
انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402101611185/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D8%AD%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA