در کنار کارهای بزرگ صورت گرفته، کاستی‌های زیادی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد

رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه در کنار کارهای بزرگ صورت گرفته کاستی‌های زیادی در این دانشگاه وجود دارد گفت: با «هیچی‌» توانستیم در کشور موفق شویم و خیلی جاها با هیچی جلو رفتیم و خیلی چیزها را بدست آوردیم. دیروز حتی یک فشنگ و کلاشینکف هم نمی‌توانستیم بسازیم اما ببینید امروز به چه مرحله‌ای رسیده‌ایم؛ لذا هرکجا از صفر شروع کردیم با همت خود توانستیم رو به جلو حرکت و پیشرفت کنیم. 

به گزارش ایسنا، دکتر رجبعلی برزویی در مراسم معارفه خود و تکریم سعید غیاثی ندوشن سرپرست سابق این دانشگاه که امروز برگزار شد اظهار کرد: من نیز همچون وزیر آموزش و پرورش از قشر فرهنگیان و دبیر ریاضی بودم و افتخار می‌کنم امروز در بین معلمان هستم. دانشگاه فرهنگیان و جامعه تربیت معلم را از سال ۸۴  از نزدیک می‌شناسم و ۴ ـ ۵ سالی در شورای برنامه‌ریزی تربیت معلم وزارتخانه بودم لذا با مسائل آشنا هستم.

رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و جایگاه دانشگاه فرهنگیان افزود: در طول بیست سالی که درگیر  کار کلان اجرایی بودم ندیدم مقام معظم رهبری تا این حد در خصوص جایی تاکید کرده‌ باشند حتی برای هیچ دانشگاهی، زیر نظام آموزش عالی و حتی زیر نظام‌های تخصصی هم این تاکید را ندیدم داشته باشند و با ادبیات‌های مختلف در بابا اهمیت این دانشگاه سخنانی داشته‌اند و این نشان از اهمیت و جایگاه این دانشگاه دارد و بار ما را سنگین می‌کند؛ بنابراین تکلیف بزرگی بر دوشمان است و از وزیر آموزش و پرورش  برای خلق این فرصت که در اختیار بنده قرار داد تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: طی این یکی دو روز خیلی‌ها از من می‌پرسیدند چرا اینکار را کردی (چرا این مسئولیت را پذیرفتی)، جای راحتی بودی و سیاستگذاری می‌کردی؛ البته عاقلانه هم همین حرفها بود اما من این کار(مسئولیت) را دلی انجام دادم و با دل آمدم اینجا و باورش دارم. یقیین دارم کاری که با دل انجام شود، با موفقیت همراه است. 

رییس جدید دانشگاه فرهنگیان با تشکر از اعتماد وزیر آموزش و پرورش برای این انتصاب گفت: این امتیاز بزرگ دانشگاه فرهنگیان است که وزیر آموزش و پرورش دانشگاه را دوست دارد و عضوی از آن بوده است. من نیز سعی خواهم کرد از این امتیاز حداکثر استفاده را ببرم. مسائل آموزش و پرورش بسیار بزرگ و زیاد است و شاهدم در طول این مدت چطور وزیر آموزش و پرورش با تلاش شبانه‌روزی و صادقانه کار می‌کند؛ باید دانشگاه فرهنگیان را به جایگاهی که حقش است و مورد تاکید رهبری هم هست برسانیم. 

برزویی در ادامه خطاب به وزیر علوم نیز گفت: ایشان من را تشویق کردند که این مسئولیت را بپذیرم و گفتند در این راه کمک خواهند کرد. امیدواریم از ظرفیتهای وزارت علوم، حوزه‌های آموزشی، برنامه‌ریزی و شورای عالی … نیز در پیشبرد امور استفاده کنیم. 

وی با بیان اینکه کارهای بزرگ و کاستی‌های زیادی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد که باید انجام شود اظهارکرد: با «هیچی‌» توانستیم در کشور موفق شویم و خیلی جاها با هیچی رفتیم جلو اما خیلی چیزها را بدست آوردیم. دیروز حتی یک فشنگ و کلاشینکف هم نمی‌توانستیم بسازیم اما ببینید امروز به چه مرحله‌ای رسیده‌ایم لذا هرکجا در مباحث دفاعی، هوا فضا، اتمی و علمی و … همت کردیم و از صفر شروع کردیم تا توانستیم. 

برزویی در پایان با اشاره به اقدامات روسا و سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان گفت: در این مدت کوتاه رییس قبلی کارهای زیادی انجام داد و تمام تلاش ما نیز ادامه دادن این راه است و از وی می‌خواهم کنار ما و دانشگاه بماند. تمام ظرفیتهای قبلی موجود است و یک ظرفیت جدید هم اضافه شده تا سرعت این قطار پیشرفت را افزایش دهیم حال ممکن است در میانه راه کسی خسته شود و نتواند ادامه دهد که قضیه آن فرق می‌کند اما همه ما در یک قطار هستیم و از همکاران می‌خواهم من را نیز همراهی کنند تا دانشگاه فرهنگیان را به حد تعالی برسانیم و باور داریم که می‌توانیم به این جایگاه برسیم چون همه ظرفیتهای کشور امروز برای پیشرفت دانشگاه فرهنگیان مهیاست. 

انتهای پیام 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402112518062/%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86