در دوران طاغوت از هر دو نفر، یک نفر بیسواد بود

وزیر آموزش و پرورش گفت: در دوران طاغوت از هر دو نفر، یک نفر بیسواد بود اما امروز نزدیک به ۹۸ درصد مردم در کشور باسواد هستند و این فراهم بودن زمینه آموزش و دسترسی برای همگان به برکت خون شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ممکن شده است.

به گزارش ایسنا، رضامراد صحرایی در همایش فرهنگیان شهر تهران که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی که امروز به آن پرداخته می شود و مایه افتخار برای همگان است، ریشه آن در آموزش و پرورش بوده و حاصل تلاش معلمان گرانقدر است.

وی در ادامه افزود: در دوران طاغوت از هر دو نفر، یک نفر بیسواد بود اما امروز نزدیک به ۹۸ درصد مردم در کشور باسواد هستند و این فراهم بودن زمینه آموزش و دسترسی برای همگان به برکت خون شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ممکن شده است.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به ساخت مدرسه در کشور، تصریح کرد: میانگین ساخت هر روز ۸ مدرسه در دولت سیزدهم که ۶۰ درصد آن نیز در مناطق روستایی است، نشان دهنده نگاه عمیق و راهبردی دولت به مجموعه نظام تعلیم و تربیت دارد.

وی با اشاره به فعالیت دشمنان در راستای گمراهی جوانان، گفت: جنگ فرهنگی، شبیه خون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، قتل فرهنگی و موارد دیگر و تلاش برای فکر نکردن جوانان به آنچه پیش از انقلاب اسلامی بوده ایم و امروز به کدام قله ها رسیده ایم، همه و همه از برنامه های بلند مدت دشمن برای به گمراهی بردن ذهنیت جوانان این کشور به انقلاب اسلامی است.

صحرایی در این گردهمایی، گفت: با تمام تلاش دشمن در نابودی این انقلاب، اما به فضل الهی و پشتوانه مردمی، اکنون انقلاب اسلامی به کشورهای دنیا صادر شده و شاهد تلاش ملت‌های منطقه و جهان در جهت آزادی و استقلال هستیم و این در ملت مظلوم غزه نمایان است.

وی با اشاره به تلاش معلمان، اظهارکرد: باید پیام انقلاب اسلامی در نسل جوان تجلی یابد و این آشنایی و همراهی به دست معلمان و در کلاس‌های درس محقق خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یک مثلث اساسی و سه ضلع علم، ایمان و امید دارد که نقش آموزش و پرورش در تحقق هر ۳ مورد راهبردی و با اهمیت است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی در پایان با اشاره به ظرفیت رسانه‌ای معلمان، تصریح کرد: معلمان تربیون دارند و رسانه‌ها قوی هستند، نباید از این ظرفیت در تربیت نسل آینده و بزنگاه‌های تاریخی کشور مانند انتخابات غافل شد و مقدمه گفتمان سازی در مسائل گوناگون را با همین تربیون‌ها در کشور آغاز کرد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402111813599/%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B7%D8%A7%D8%BA%D9%88%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D9%88-%D9%86%D9%81%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%AF