بازدید هیئت دانشگاه دفاع ملی چین از دانشگاه عالی دفاع ملی

هیئتی متشکل از اساتید و محققان دانشگاه دفاع ملی چین به سرپرستی رئیس دانشکده دفاع این دانشگاه روز گذشته از دانشگاه عالی دفاع ملی بازدید کردند.

به گزارش ایسنا، هیئت اعزامی از دانشگاه دفاع ملی چین با حضور در دانشگاه عالی دفاع ملی با جانشین و رؤسای دانشکده های این دانشگاه ملاقات نموده و از نزدیک با فعالیت های آموزشی، پژوهشی و بین‌المللی دانشگاه عالی دفاع ملی به ویژه در زمینه جذب دانشجوی خارجی آشنا شدند.

در جلسه مشترکی که با حضور اعضای هیئت اعزامی از دانشگاه دفاع ملی چین و مقامات، مسئولین، اساتید و پژوهشگران دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، امیر سرتیپ دوم بوالحسنی، جانشین دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم به هیئت چینی، از پیام تسلیت و اظهار همدردی رئیس جمهور آن کشور به مناسبت به شهادت رسیدن تعدادی از هم وطنانمان در حادثه تروریستی که در مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در کرمان به وقوع پیوست، تشکر کردند و در ادامه اظهارات خود به روابط بسیار خوب دو کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، و دفاعی و همچنین مواضع بسیار خوب چین در حمایت از ایران اشاره کرد و گفت: باید تلاش شود تا این روابط در حوزه آکادمیک نیز همسطح دیگر حوزه ها ارتقاء و افزایش یابد.

جانشین دانشگاه عالی دفاع ملی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های بین المللی دانشگاه در زمینه جذب دانشجویان خارجی اشاره کرد و افزود: از سال ۱۴۰۱ این دانشگاه فعالیت آموزشی خود را برای جذب و تربیت دانشجویان خارجی در مقطع دکتری آغاز کرده و امیدوار است تا در سال آینده از کشور دوست چین هم دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل شود.

سرهنگ ارشد تای جین‌سونگ رئیس هیئت اعزامی از دانشگاه دفاع ملی چین ضمن تشکر از مهمان نوازی بسیار گرمی که از سوی دانشگاه از این هیئت به عمل آمده، اهداف این هیئت را از سفر به ایران در سه بخش عنوان کرد و گفت: افزایش روابط نظامی و تقویت دیپلماسی دفاعی همپای دیگر بخش های همکاری میان دو کشور ایران و چین، دوم، تلاش برای آموختن و فراگرفتن از یکدیگر و سوم، ارتقای روابط آکادمیک میان دو دانشگاه و دانشکده های مختلف با یکدیگر از اهداف این سفر است.

رئیس هیئت چینی در ادامه با ابراز امیدواری از اینکه در سال تحصیلی آینده حداقل یک نفر دانشجو از کشور چین در دانشگاه عالی دفاع ملی مشغول به تحصیل شود، اضافه کرد: ما امروز متوجه شدیم که دانشگاه عالی دفاع ملی نقش بسیار زیادی در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دارد و لذا این ضرورت ایجاد می شود تا دو کشور برای تقویت همکاری های آکادمیک و علمی خود روابط میان دو دانشگاه را بیش از پیش تقویت کنند و این موضوع را حتما به اطلاع مقامات عالی رتبه دانشگاه دفاع ملی چین خواهم رساند.

سرهنگ ارشد هیئت اعزامی از دانشگاه دفاع ملی چین گفت: رهبران دو کشور مسیر را برای آینده روابط دو طرف ترسیم کرده اند و ما باید با استفاده از این نقشه راه، تلاش کنیم تا آن را اجرایی کنیم.

در این دیدار، هیئت چینی در خصوص سیاست های دفاعی چین در عرصه جدید مطالبی را ارائه کرد و در مقابل پژوهشکده های امنیت و دفاع دانشگاه عالی دفاع ملی نیز مطالبی را در خصوص جایگاه جمهوری اسلامی ایران در هندسه جدید قدرت و همچنین تحولات اخیر اوکراین و تأثیرات آن بر شرایط جدید منطقه را به هیئت چینی ارائه کرد.

در پایان این بازدید، سردار سرتیپ اسماعیل احمدی، مقدم رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با اعضای هیئت اعزامی از دانشگاه دفاع ملی چین ملاقات کرد و در خصوص تحولات اخیر منطقه و نقش جمهوری اسلامی ایران و چین در شرایط کنونی مطالبی را بیان و بر توسعه روابط دو دانشگاه تأکید کرد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402101711905/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%87%DB%8C%D8%A6%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D9%84%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D9%84%DB%8C