افزایش ۱۰ درصدی دانشجویان دانشگاه آزاد در استان سمنان

ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه آزاد استان سمنان از افزایش ۱۰ درصدی دانشجویان واحدهای این استان در ترم جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از ۱۶ هزار دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد استان مشغول به تحصیل هستند.

منصوری در نشست خبری ۱۲ دی ماه با اصحاب رسانه با اعلام این خبر اظهار کرد: رشد بیش از ۱۰ درصدی دانشجویان در دانشگاه های آزاد نتیجه تحول در دانشگاه و تغییر رویکردها به جذب دانشجویان در این دانشگاه است.

وی از وجود پنج واحد و دو مرکز دانشگاه آزاد در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر پنج واحد دانشگاه آزاد در شهرهای سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و مهدیشهر و دو مرکز دانشگاه آزاد در ایوانکی و شهمیرزاد وجود دارد.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد استان با بیان اینکه دانشگاه آزاد استان یک مجموعه بزرگ است، ادامه داد: علاوه بر ۱۶ هزار دانشجو، این دانشگاه در سطح استان دارای ۵۴۰ عضو هیات علمی و بیش از ۷۴۰ نیرو در بخش اداری است.

وی گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد در سطح این استان در ۶۷۰ رشته دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد استان سمنان با بیان اینکه دانشگاه آزاد در دوره ریاست دکتر طرانچی به این نتیجه رسید که این مجموعه نیازمند تحول است، گفت: طی دو الی سه سال اخیر با دستور ریاست عالیه دانشگاه، بحث آمایش به طور جدی در دستور کار همه واحدهای دانشگاهی و از جمله دانشگاه آزاد استان بوده است.

دکتر منصوری از رویکرد موضوعی به دانشکده‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و افزود: در همین راستا دانشکده‌های جدیدی در دانشگاه آزاد استان شکل گرفت و قرار است که در آینده نزدیک دانشکده‌های جدیدی نظیر هنر و رسانه نیز در واحدهای استان ایجاد شود.

وی با اشاره به تقاضای برخی رسانه ها در خصوص راه اندازی رشته ارتباطات در دانشگاه آزاد گفت: بحث راه اندازی رشته ارتباطات و رشته های مرتبط با آن در مقاطع مختلف در دستور کار دانشگاه قرار دارد البته موانعی نظیر ضرورت ترکیب هیات علمی و…در راه اندازی رشته های جدید وجود دارد و باید بستر و زمینه برای راه اندازی رشته‌ها فراهم شود تا یک رشته جدید به تصویب برسد.

رئیس دانشگاه آزاد استان سمنان با اشاره به تلاش های این دانشگاه برای غنابخشی و اسلامی سازی فضای دانشگاه گفت: در همین راستا با دستور ریاست عالیه دانشگاه آزاد کشور، موسسه امامت و مهدویت در دانشگاه آزاد راه اندازی و این موسسه طی سه سال اخیر ده ها جشنواره و همایش ملی در دانشگاه های آزاد سراسر کشور برنامه ریزی کرده است.

وی با بیان اینکه در هر استان متناسب با ظرفیت ها، استعدادها و توانمندی های آن استان یک جشنواره فرهنگی و هنری برنامه ریزی شده، ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالای استان سمنان در حوزه داستان‌نویسی، جشنواره ملی “به یاد لاله‌ها” نیز در استان برگزار می‌شود که سال گذشته نخستین دوره آن با موفقیت برگزار و امسال نیز فراخوان دومین جشنواره نیز منتشر و مقدمات برای برپایی دومین جشنواره فراهم شده است.

منصوری با تقدیر از همکاری دیگر نهادها با دانشگاه آزاد استان تصریح کرد: دستگاه های مختلف استان در برگزاری این جشنواره ملی با دانشگاه آزاد اسلامی استان همکاری دارند.

وی با بیان اینکه رویداد امسال با نگاه به ظرفیت های داخل دانشگاه برگزار می شود اظهار کرد: تمامی مقدمات جشنواره و از جمله طراحی پوستر، ساخت تیزر، طراحی و ساخت تندیس و حتی بخشی از داوری آثار با بهره‌گیری از ظرفیت های دانشگاه آزاد استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه پوستر دومین جشنواره پیشتر در آیینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان رونمایی شده، افزود: خوشبختانه با تلاش همکاران، تاکنون استقبال خوبی از جشنواره شده و آثار فاخر خوبی به دبیرخانه ارسال شده است. ضمن اینکه با توجه به مهلت باقی‌مانده ، پیش بینی می شود که آثار دیگری نیز طی روزهای آتی به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402101208217/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%B1%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%86